YEKDER Bülten

Ekim 2019

YEKDER 2019-2020 AÇILIŞ KONFERANSINDA ÇOCUK EĞİTİMİ KONUŞULDU

Çocuk, genç, yetişkin ve eğitimcilere yönelik özgün eğitim programları ve modelleme çalışmaları gerçekleştiren YEKDER, yeni sezonu Prof. Dr. Medaim Yanık’ın, “Çocuk Yetiştirmede Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular” başlıklı konferansı ile açtı. Konferans 19 Ekim Cumartesi günü İSAM Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Diyanet Çalışanlarına Yönelik ADEP Formatör Eğitimleri Düzenlendi

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), formatör eğitimleri kapsamında 18-20 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen üç günlük “Eğitici Eğitimi Programı” dernek merkezinde gerçekleştirildi. İstanbul İl Müftülüğü ile gerçekleştirilen protokol neticesinde müftülük personellerine yönelik gerçekleştirilen eğitimlere, 17 kişilik bir grup iştirak etti.

Detaylı Bilgi

Marifet Okulu Yeni Öğrencileriyle Coşkulu Sezon Açılışını Gerçekleştirdi

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu, 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine coşkulu bir açılış programıyla başladı. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aşama öğrencileri bir araya geldi. Marifet Okulu lider ve rehber öğretmenleri, öğrenci gruplarıyla gelenekselleştirilen açma-çay eşliğinde kahvaltılarını gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

16 Yıl Aralıksız Devam Eden ASP, Yeni Döneme Merhaba Dedi

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde her yıl düzenlenen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), 2019-2020 dönem eğitimlerine başladı. 16 yıl aralıksız devam eden ve katılımcılar tarafından ilgi gören program, alanında deneyimli eğitmenlerin rehberliğinde sürdürülüyor.

Detaylı Bilgi

8-12 Yaş EGP Güz Dönemi Eğitimleri Başladı

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilkokul, dini bilgiler ve değerler alanında çalışmalarda bulunan eğitimci ya da eğitimci adaylarına yönelik hazırlanan 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) güz dönemi eğitimlerine başladı.

Detaylı Bilgi

ADEP, Güz Dönemi İlk Eğitimi "İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü" Oldu

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde “Din eğitimi ailede başlar” düsturundan hareketle yola çıkarak 10 hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Detaylı Bilgi

Ev Okulu Üçüncü Aşama Öğrencileri Yeni Sezon Açılışını Yaptı

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Ev Okulu programımız 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine başladı. Yaz dönemi Ev Okulu programımız kapsamında ikinci aşama eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz, güz dönemde ise üçüncü aşamaya geçerek eğitimlerine başladı.

Detaylı Bilgi

EGP Modellemesi İçin İHYA Vakfı Yöneticileri YEKDER’i Ziyaret Etti

Farklı bir öğretim modeli oluşturan, sadece bilgisiyle değil, yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder eğitimcilerin yetişmesine katkıda bulunarak uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) modelleme çalışmaları farklı kurumlarla devam ediyor.

Detaylı Bilgi

YEKDER'den ÖNDER Yeni Yönetime Ziyaret

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Genel Sekreter Yasin Aydın ve çatı kuruluşumuz İLKE Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Alpaydın, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Kamber Çal'ı ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

YEKDER'den İSAM'a Teşekkür Ziyareti

YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Türkan, Genel Sekreter Yasin Aydın ve Kurumsal İlişkiler ve İletişim Koordinatörü Ramazan Nurbaki, bu yılki (2019-2020) açılış konferansımızda kapılarını açan İSAM İslam Araştırmaları Merkezi Genel Sekreteri Fahreddin Ergün'ü makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Detaylı Bilgi