Yekder Bülten

Kasım 2019

Marifet Okulu Programımız, Eğitim ve Etkinlikleriyle Devam Ediyor

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde yeni sezonda dolu dolu etkinlikleriyle çalışmalarına devam eden Marifet Okulu programımız, sosyal etkinlikler kapsamında İstanbul turu düzenledi. İstanbul’un tarihi güzelliklerini dolaşan marifetli öğrencilerimiz; III. Sultan Ahmet tarafından yaptırılan Sultan Ahmet Camii üzerinde paşaların Osmanlıca yazdığı hat sanatları, Valide-i Cedid Camii’nde hayvanlar için Osmanlı mimarisiyle yaptırılan su oyukları, Hünkar dairesi ve avlusu, Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri’nin Türbesi, Şems’i Paşa Camii, Yedi Güzel Adam Kütüphanesi ve Kız Kulesi turu gibi etkinliklerini gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Şehit Tolga Ecebalın İHL’de İz Bırakan Öğretmenler Programı Düzenlendi

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kalite Takip Sistemi Ekim- Kasım ayı faaliyetleri kapsamında Şehit Tolga Ecebalın İHL öğretmenlerine yönelik "Hz. Peygamber'in (s.a.v) Eğitim Metodlarından Hareketle İz Bırakmak" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

ÇOCUK EĞİTİMLERİ

EGP’de “Öğrenciyi Tanıma Ve Rehberlik” Eğitimi Yapıldı

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde yeni dönem çalışmalarını devam Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) üçüncü hafta eğitimlerini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Dr. Muhammet Öztabak’ın “Öğrenciyi Tanıma ve Rehberlik” ve Ayhan Başak’ın “Öğretim İlke ve Yöntemleri” konu başlıklı dersleriyle dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Ev Okul'lu Minik Öğrencilerimiz Eğitimlerini Uygulayarak Öğreniyor!

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları devam eden Ev Okulu programımızda öğrencilerimiz, kurban, namaz ibadetlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal ve oyun etkinliklerini gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

GENÇLİK EĞİTİMLERİ

Marifetli Öğrencilerimiz Eğlenirken Öğreniyor!

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde yeni sezonda dolu dolu etkinlikleriyle çalışmalarına devam eden Marifet Okulu programımız, “Kainat ve Ben”, “Suçlamak ve Savunmak”, “Okçuluk” ve "Musiki" eğitimleri gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Gençlik Eğitimleri İle Bakış Açıları Genişliyor

Marifet Okulu ortaokul ve lise grubu öğrencilerimiz, perspektif bakış temasıyla Yeşim Türkmen’nin “Evren ve Ben” konu başlıklı semineriyle ele aldı. “Evrendeki her cisim ne kadar albenisiz ya da ehemmiyetsiz görünse de görürsün bir başka şeye yanıt olsun diye yaratılmıştır. Aynı zamanda evrenin kitabı matematik dili ile yazılmıştır” ifadelerinde bulunan Türkmen, bu sayede gerçek dış dünyanın gözlenmesi akıl ile kavranabilir olduğunu söyledi.

Detaylı Bilgi

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ

Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde bahar ve güz dönemi olmak üzere yılda iki defa düzenlenen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), ebeveynlerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamaya devam ediyor. Saliha Serenli Kızılkaya’nın sunumuyla “Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni” gerçekleştirilen seminerde ebeveynlerin dikkat etmesi gereken hususlara değinildi.

Detaylı Bilgi

ADEP'te "Ebeveyn Tutumları ve İletişimin" Önemi Konuşuldu

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) kapsamında Elif Konar Özkan’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” konu başlıklı sunumuyla gerçekleştirilen seminerde çocuk gelişiminde ailenin rolü üzerine konuşuldu. Ebeveyn tutumlarında, çocukların kendi Allah tasavvurunu oluşturmadaki etkisine dikkat çeken Özkan, ebeveyn tutumlarını dört temel başlık altında ele alarak günlük hayattaki örnekleriyle pekiştirdi.

Detaylı Bilgi

ZİYARETLER

BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir’den YEKDER’e Ziyaret

YEKDER, ÖZKURBİR ve BİLTEK Okulları işbirliği ile geçen nisan ayında düzenlenen 7.Temel Eğitim Sempozyumu’nun devamı için BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir kurumumuzu ziyaret etti. Hasdemir’i, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Elif Konar Özkan, Genel Sekreterimiz Yasin Aydın ve Çocuk Eğitimleri Komisyonu Koordinatörü Ayşe Öztürk karşıladı.

Detaylı Bilgi

YEKDER'den Derya Öncü Okulları'na Ziyaret

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreter Yasin Aydın, Derya Öncü Okullar'ını ziyarette bulunarak YEKDER'in çalışmaları hakkında bilgi verdi. Heyeti, Derya Öncü Okulları Genel Müdürü Haydar Temel, Lise Müdürü Fatih Özdemir ve İlköğretim Okul Müdürü Gökhan Aslan karşıladı.

Detaylı Bilgi