YEKDER Bülten

Mart 2020

YEKDER'de Eğitimler Online Devam Ediyor!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verdiğimiz eğitimlerimize online olarak devam ediyoruz. Ev Okulu, Marifet Okulu, Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Aşamalı Seminerler Programı (ASP), İslam Eğitimi Okumaları ve ADEP Materyal Atölyesi katılımcılarımız, uzaktan eğitim metoduyla gerçekleştirilecek programlara evlerinden iştirak edebilirler.

Detaylı Bilgi

Yan yana olmasak da bir aradayız!

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Ev Okulu programımızın ilk online eğitimi gerçekleştirildi. Evden eğitimlerine devam eden minik öğrencilerimiz, aktif bir şekilde derse katılarak hem öğrendi hem de eğlendi. Öğrencilerimiz, hocalarının belirlediği zaman diliminde ekran başında yer aldı. Derse bilmece ile başlayan hocamız, Sorumluluk konusu hakkında öğrencileriyle karşılıklı sohbet etti. Soru-cevap ve anlatım yöntemini kullanarak derste öğrencilerimiz aktif olarak katılım sağladı.

Detaylı Bilgi

Çocuk Eğitimi Alanına Dair Materyal Örneklerini Genişletiyoruz!

Din eğitimi alanında nitelikli materyal, oyun ve etkinliklerin üretilmesi ve alan çalışmasında bulunan ilgililere yardımcı kaynak olması için YEKDER Yayınları’nın ilk ürünü olan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının birinci yılını tamamlamadan ikinci baskısını okuyucuyla buluşturdu.

Detaylı Bilgi

“Ailede Tutum ve İletişim Yöntemleri”

Yetişkin eğitimlerine yönelik kurumumuz bünyesinde gerçekleştirilen Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) dördüncü semineri, 7 Mart Cumartesi günü Öğr. Gör. Elif Konar Özkan’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” başlıklı sunumu ile dernek merkezimizde gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Ailede Din Eğitimi İçin Materyal Çalışmaları Başladı!

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı’nı destekleyen; ebeveynlere evde, hayatın akışı içerisinde çocukları ile uygulayabilecekleri etkinlikler konusunda yardımcı olmayı hedefleyen ADEP Materyal Kitabı’nın hazırlıkları başladı.

Detaylı Bilgi

MODELLEME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR!

Marifet Okulu, Elazığ ve Adıyaman'da!

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır faaliyetleri süren Marifet Okulu programımızın modelleme çalışmaları devam ediyor. Marifet Okulu, YEKDER ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliği ile gerçekleştirilen modelleme çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’ye yayılarak yeni gençlere ulaşıyor.

Detaylı Bilgi

EGP, İhya Vakfı'na Modelleniyor!

Uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı'nın (EGP), modelleme çalışmaları İhya Vakfı ile devam ediyor. Farklı bir öğretim modeliyle sadece bilgisiyle değil, yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder eğitimcilerin yetişmesine katkı sağlayan EGP, İhya İslami İlimler Kız Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi