YEKDER Bülten

Ocak 2020

YEKDER Ailede Din Eğitimi Programı, Diyanet Personellerine Modellendi!

İstanbul İl Müftülüğü, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, TDV KAGEM Beşiktaş Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Detaylı Bilgi

Ev Okulu Programımız Nihayet Dergi'ye Konu Oldu!

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Ev Okulu çalışması özelinde Nihayet Dergi Muhabiri İslam Dalp ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

ÇOCUK EĞİTİMLERİ

Oyunlar Ve Etkinlikler Kitabımızın Atölye Çalışmasına İlgi Yoğun!

“Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının atölye çalışmaları devam ediyor. 30 Ocak 2020 Perşembe günü dernek merkezinde gerçekleştirilen atölye çalışmasında ilköğretim ve anaokulu öğreticileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Detaylı Bilgi

EGP Öğrencileri Sosyal Etkinlikte!

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), eğitiminin son haftalarına doğru “Eğitimin Bir Parçası olarak Sosyal Etkinlik” dersi kapsamında Karaca Ahmet Kabristanı ve Üsküdar Büyük Selimiye Camii'ni ziyaret ettiler.

Detaylı Bilgi

Ev Okulu’nda “Mükellefin Halleri”

Birbirinden güzel eğitim ve etkinlikleriyle devam eden Ev Okulu programımızda minik öğrencilerimiz, "Mükellefin Halleri" konusunu işledi. Ev Okulu öğretmenlerinin hazırlamış olduğu ders sonu etkinliği ile farz, sünnet, haram, mübah ve mekruh olan davranışları kavradılar.

Detaylı Bilgi

GENÇLİK EĞİTİMLERİ

Marifetli Öğrencilerimiz Kış Kampında!

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber Marifetli Öğrencilerimiz, 20 Ocak 2020 tarihinde kız öğrenciler Kocaeli-İzmit’te kış kampını gerçekleştirirken erkek öğrenciler ise Gebze’de kamp yaptı. Gezilerin, doğa yürüyüşlerinin, sanatsal faaliyetlerin ve oyunların düzenlendiği kamplar dört gün sürdü. Öğrencilerimiz, kampta öncelik manevi değerleri yaşatmak, birlikte olmanın güzelliğini fark ederek bilinçlenmeyi öğrendi. Birlikte kılınan namazları, sohbetler ve fikir mütalaaları takip etti.

Detaylı Bilgi

Marifet Okulu'ndan Anlamlı Etkinlik

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları devam eden Marifet Okulu programında mezunlar grubu öğrencilerimiz, bu hafta Ebru Esra Alptekin önderliğinde drama atölyesi gerçekleştirdi. Alptekin, bir insanı tanımak için neler yapılması gerektiğini öğretmenin yanı sıra zaman ve mekân algısının her insan için farklı olduğunu yapılan etkinliklerle öğrencilere fark ettirdi.

Detaylı Bilgi

YETİŞKİN EĞİTİMLERİ

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 2019 Güz Dönemi Eğitimleri Tamamlandı

Dört yıldır çalışmaları süren ve ailelerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamak üzere geliştirilmiş olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Güz dönemi eğitimleri dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Detaylı Bilgi

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) Ara Döneme Girdi

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde uzun yıllardır hanımlara yönelik “Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer, Kırık Meal ve Hulefa-yı Raşidîn” eğitimlerinin verildiği Aşamalı Seminerler Programı (ASP), Güz dönemi eğitimlerini tamamlayarak ara dönem girdi

Detaylı Bilgi

Kurumsal İlişkiler ve İletişim

YEKDER’den İHYA Vakfı Ziyareti!

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Sağlam ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, İHYA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kurra Hafız İbrahim Yıldırım'ı ziyaret etti.

Detaylı Bilgi

YEKDER 2020 "Kurumsal Koordinasyon Toplantısı"nı Gerçekleştirdi

2019 yılında din eğitimine yönelik önemli çalışmalara imza atan YEKDER, koordinasyon toplantısı kapsamında genel değerlendirmesini yaptı. 2020 yılında planlanan faaliyetlere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Detaylı Bilgi

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden YEKDER’e Ziyaret

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü EDEB Sorumlusu Reyyan Savur Gündoğdu, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Detaylı Bilgi