YEKDER Bülten

Şubat 2020

İslam Eğitimi Okumaları Çalışmalarına Başladı!

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz çalışmalarına bir yenisini daha kattı. Modern İslam Eğitimi'ne yönelik başlıca eserlerin müzakere ve tahlil edileceği “İslam Eğitimi Okumaları” programının ilk çalışması dernek merkezinde gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Emine Keskiner ve 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın öncülüğünde gerçekleştirilen programa, yapılan mülakatlar sonucunda 26 kişilik lisans ve lisansüstü katılımcı kabul görüldü. Keskiner ve Pehlivan Ağırakça tarafından belirlenen makale ile çalışmalarına başlayan grupta ilk etapta katılımcıların İslam Eğitimi kavramı üzerine müzakere edildiği görüşler paylaşıldı.

Detaylı Bilgi

ADEP Modelleme Çalışmaları Devam Ediyor!

YEKDER, İstanbul İl Müftülüğü ve TDV KAGEM işbirliği ile gerçekleştirilen protokol çerçevesinde müftülük personellerine yönelik düzenlenen eğitimlere, 32 kişilik bir grup katılım sağladı. Alanında uzman kişilerin araştırma raporlarını ve tecrübelerini aktarmasıyla nitelik kazanan eğitim programı, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanı Gülsüm Pehlivan Ağırakça, TDV KAGEM İstanbul Şube Müdürü Ayşenur Kapusuz’un selamlama konuşmalarıyla başladı.

Detaylı Bilgi

Ev Okulu Öğrencilerimiz Üsküdar Kitap Fuarı’ndaydı

Çocukların; Kur'an-ı Kerim, siyer, ahlak, ilmihal ve temel dini bilgileri, arkadaşlarıyla birlikte öğrenebileceği program olan Ev Okulu, dernek merkezinde gerçekleştirilen haftalık eğitimlerine devam ediyor. Öğrencilerimiz bu hafta sosyal etkinlik kapsamında Üsküdar Kitap Fuar’ında yayınevlerini gezdi. Beğendikleri kitapları satın alan öğrencilerimiz okuma etkinlikleri ile diğer arkadaşlarıyla paylaşacak.

Detaylı Bilgi

Marifet Okulu Öğrencilerimiz Sokağın Nabzını Tuttu

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde birbirinden farklı etkinliklerle altı yıldır devam eden Marifet Okulu programımız da bu hafta sokak röportajından kitap fuarına, bilimden sanata dair birçok etkinliği gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Bahar Dönemi Başladı

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilkokul, dini bilgiler ve değerler alanına dair çalışmalarda bulunan eğitimci ya da eğitimci adaylarına yönelik hazırlanan 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Bahar dönemi eğitimlerine başladı.

Detaylı Bilgi

Marifetli Öğrencilerimiz, İkinci Döneme Hızlı Başladı

Yarıyıl tatilinde kamp etkinliğini gerçekleştiren Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz, ikinci döneme geleneksel açma-çay eşliğinde kahvaltıyla başladı. Kahvaltının ardından Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, lise birinci ve ikinci kademe öğrencilerine yönelik çalıştay faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Detaylı Bilgi

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) İlk Seminerini Gerçekleştirdi

10 haftalık seminerlerden oluşan ADEP, aileleri din eğitimi konusunda yetkinleştirmeye devam ediyor. Program başlarken YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanı Gülsüm Pehlivan Ağırakça; selamlama konuşmasının ardından ADEP seminerlerinin geldiği noktayı, programın aşamaları ve süreci hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Detaylı Bilgi