5 parmağın 5’i Bir mi? Enneagram Atölyesi

5 parmağın 5’i Bir mi? Enneagram Atölyesi

13 Nisan 2019 15:59
Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER)

Çoğumuz annelerimizden duymuşuzdur "Bunun huyları aynı babasına benziyor, bana hiç çekmemiş" diye :) Ya da anne olunca belki biz de benzer ifadeleri kendi çocuklarımıza söylemişizdir. Çünkü fark ederiz ki evladımızın davranış özellikleri babasına, halasına ya da teyzesine benzeyebilmektedir.

Aynı anne-babanın evladı olup, aynı ortamda büyüyen kardeşler bile neden olaylara karşı birbirinden farklı davranışlar sergilerler?

Sınıftaki öğrencilerimizin tepkileri neden birbirinden farklı? Neden bir öğrencinin umursamadığı bir durumu diğer bir öğrenci gözyaşları ile karşılıyor?

İşte bunun için atalarımız "5 parmağın 5'i de bir mi" diye çok güzel söylemişler. Hepimiz birbirimizden farklıyız, farklı mizaç (fıtrat) özelliklerimiz var. 

Atölyemizde bu mizaç özelliklerini tanınması ve nasıl davranılması gerektiğine dair  farkındalık kazandırılması amaçlanmaktadır. 


Kayıt ve Başvuru İçin Tıklayınız...


Belma Uysal Kimdir? 

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. 2011 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümüne (%100 burslu) ve Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi tezli yüksek lisans programına başlamıştır. 2016 yılında Marmara Üniversitesi MBA programını tamamlamıştır. Halen Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde doktora öğrenimine devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yer almış Müsiad Eğitim ve Danışmanlık Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Kadem İş ve Ekonomi Komisyonu Üyeliği, Özkurbir Yönetim Kurulu Üyeliği, Asfa Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gönüllü Özel Okullar Birliği Başkanlığını sürdürmüştür.

Uzmanlık alanları; Stratejik Yönetim, Stratejik Planlama ve Rakip Analizi, Kurumsal Yapılanma,  Performans Yönetimi ve Geri Bildirim, Organizasyonel Planlama, Uluslararası Özel Okullaşma Politikaları, Etkili İletişim, 9 Tip Mizaç Özellikleri ve Eğitimde Teknoloji Entegresyonu’dur.

İyi derecede İngilizce bilen Belma Uysal, evli ve iki kız çocuk annesidir.