Çocuk Yetiştirmede Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular

Çocuk Yetiştirmede Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular

19 Ekim 2019 18:00

YEKDER 2019 – 2020 Açılış Konferansı, Prof. Dr. Medaim Yanık’ın “Çocuk Yetiştirmede Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular” konu başlıklı sunumu ile 19 Ekim 2019 tarihinde saat 18.00’de İSAM Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.


Hayatımız, kimi mutlu, kimi hüzünlü, kimi travmatik; bir kısmı bize iyi gelen, bir kısmı ise pişmanlık ve keşkelerimizi tetikleyen bir anılar yumağı.


Ebeveynler, bilmediğimiz bir gezegene adım attığımızda bize yol gösteren öncü kuvvetler. Ebeveynler ve çocuklar, birbirleri için hayatın en önemli varlıkları.


Kardeşlerimiz, arkadaşlarımız ve çevremiz; bizi büyük resme dâhil eden, insan olma ve insan kalma gayretimizin vazgeçilmez destekçileri.


Her biri, huzurlu bir aile ve huzurlu bir toplumun oluşabilmesi için hayati öneme sahip.


Bu yılki açılış konferansımızda Prof. Dr. Medaim Yanık, başta anne-babalar olmak üzere, çocuk eğitiminde rol alan herkesin istifade edeceği temel perspektifler üzerinde duracak. Çocuklara olumlu etki eden, onların manevi gelişimini destekleyen davranışlardan, çocuk eğitiminde “kırmızı kartlık hareket”lere kadar geniş bir aralıkta ipuçları paylaşacak.


Sağlıklı bir birey, mutlu bir aile ve huzurlu bir toplumun izini sürmek isteyen tüm ilgilileri bekliyoruz.


Konum: İSAM Konferans Salonu


Medaim Yanık Kimdir?

Dr. Medaim Yanık, Tıp eğitimine 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladı. 2000 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ruh sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu. 2000-2005 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı. 2005 yılında Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında doçent oldu. 2005–2009 yılları arasında Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim ve klinik şefi olarak görev yaptı. Bu dönemde hem Bakırköy’de hem diğer ruh sağlığı hastanelerinde elektrokonvulsif terapinin anestezili ve kas gevşeticili yapılmaya geçiş sürecini yönetti. Aynı dönemde Sağlık Bakanı’nın ruh sağlığı alanında danış... Devamı