Eğitimde Teknoloji Kullanımı Atölyesi

Eğitimde Teknoloji Kullanımı Atölyesi

20 Nisan 2019 15:00
Eğitimde teknoloji kullanımının lüks olmaktan çıkıp zorunluluk halini aldığı bir dönemde teknolojinin sunduğu imkânları bilmek eğitimciler için büyük önem taşımaktadır. Zor olanı kolay kılmayı hedefleyen teknolojinin eğitimcilere de büyük kolaylıklar sunacağından şüphe yoktur.

Bu atölyede eğitim alanında kullanılan teknolojik araçlar, web-2 araçları, mobil uygulamalar, materyal geliştirme yazılımları ve bu başlık altında ele alınabilecek birçok konuya yer verilecektir. Ayrıca ele alınan konularla ilgili bazı örnek uygulamalar gerçekleştirilecektir. 

Tarih: 20 Nisan 2019 Cumartesi
Son Başvuru 18 Nisan Perşembe
15.00-19.00
Katılımcılar Kişisel bilgisayarlarıyla atölyeye katılacaktır
Atölye en az 8 kişiyle açılacaktır. 

Kayıt İçin Tıklayınız...


Nurullah Bora Kimdir?

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde, yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi SBE Felsefe ve Din Bilimleri Din Eğitimi alanında tamamladı. Marmara Üniversitesi'nde aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir. Farklı okullarda Din Kültürü A.B. öğretmenliği yaptı. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde din eğitimi-öğretimi konusunda merkezi ve yerel birçok eğitimler verdi. Kamu ve özel birçok kurumda materyal geliştirme, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda atölyeler gerçekleştirdi. DKAB Müfredat güncelleme çalışmalarında bulundu. Almanya'daki Müslüman öğrenciler için hazırlanan İslam Din Dersi kitabı yazım ekibi içerisinde bulundu. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge biriminde Stratejik Plan Hazırlama ve Bilişim ekiplerindeekip üyesi ve koordinatör olarak görev yaptı. Şu anda lise öğrencilerine yönelik bir proje kapsamında e-içerik geliştirme çalışmalarında görevine devam etmektedir.