İnsan ve Toplum İlm-i Hali

İnsan ve Toplum İlm-i Hali

26 Ekim 2020 12:00
Zoom Online Eğitim Programı

YEKDER, yetişkinlere yönelik gerçekleştirdiği eğitimlere bir yenisini daha ekliyor.


“Aile, dünyaya açılan kapıdır” düsturundan hareketle oluşturulan “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” eğitim programı sağlık, beslenme, estetik, sanat, teknoloji, medya ve iletişim gibi konuların gündem edildiği Güz ve Bahar dönemlerinden oluşan iki farklı pakete sahiptir.


"İnsan ve Toplum İlm-i Hâli" eğitim programın amacı, bireyleri hedef alarak aileleri dünyaya ve küresel gelişmelere karşı donanımlı hale getirmektir.

26 Ekim’de başlayacak olan Güz paketi “Aile İçi İletişim”, “Aile İlmihali” “Kur’an-İnsan ve Toplum” derslerini içermektedir. 


Dr. Muhammet Öztabak’ın sunumları ile gerçekleştirilecek olan “Aile İçi İletişim” seminerlerinde kişilik ve iletişim ilişkileri, iletişim engelleri, eşler arası iletişim ve çocuklarla iletişim gibi konular ele alınacaktır. Seminerlerin amacı, aile içinde daha sağlıklı bir iletişim kurmak adına gerekli bilgi donanımını sağlamak ve uygulamalarla istenen davranışın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.


Nimet Yılmaz’ın anlatımlarıyla gerçekleştirilecek olan “Aile İlmihali” seminerlerinde temel muamelat bilgisi ve mutlu bir aile için günlük yaşantıda dikkat edilmesi gereken hususlar ve güncel fıkhi sorular ele alınacaktır. 


Ayşenur Özkan’ın konuşmacı olduğu “Kur’an-İnsan ve Toplum” seminerlerinde Kur’an’da insan ilişkileri, anne-baba-çocuk iletişimi ve şahsiyet terbiyesi ele alınacaktır. Seminerlerin amacı, sağlıklı ve huzurlu bireylerden oluşan bir toplumun inşasına zemin hazırlamaktır.


Program Detayları:


  • Başlangıç Tarihi: 26 Ekim 2020
  • Bitiş Tarihi: 1 Ocak 2021 
  • Program Periyodu: Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 12.00-13.30 (10 hafta boyunca)
  • Program ücetlidir. (Program 3 farklı dersten oluşmaktadır. 1 ders ücreti 100 TL'dir. 2 ders alındığında (2x75 TL) 150 TL'dir. 3 dersin tamamını alındığında ise (3x50 TL) 150 TL'dir.)


Seminer Adı

Konuşmacı

Program Tarihi

Aile İçi İletişim

Dr. Muhammet Öztabak

Pazartesi 12.00-13.30 (10 Hafta)

Kur’an-İnsan ve Toplum

Ayşenur Özkan

Çarşamba 12.00-13.30 (10 Hafta)

Aile İlmihâli

Nimet Yılmaz

Cuma 12.00-13.30 (10 Hafta)


Başvuru ve kayıt için tıklayınız.