İnsan ve Toplum İlm-i Hali 2021 Bahar Dönemi

İnsan ve Toplum İlm-i Hali 2021 Bahar Dönemi

01 Şubat 2021
Zoom Online Eğitim Programı

Başvuru ve kayıt için tıklayınız.


2020 Güz Dönemi’nde “Aile, dünyaya açılan kapıdır” ilkesinden hareketle YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde ebeveynlerin ilgisine sunulan İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı, 2021 Bahar Dönemi’nde çeşitli konulara temas ettiği seminerleri ile aileleri dünyadaki gelişmeleri takip etmek konusunda yetkinleştiriyor.


2021 Bahar Dönemi İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı kapsamında geliştirilen seminerlerde aileler; sağlık, medya, sosyoloji ve psikoloji konularında günlük hayata temas eden güncel bilgilerle dünyadaki gelişmelere karşı güçlendirilecek.


Ayşenur Özkan’ın sunumlarıyla gerçekleştirilecek olan “Kıssalar Rehberliğinde İnsan ve Toplum” seminerlerinde Kur’ân-ı Kerim’de geçen peygamber kıssaları, bulundukları kavimlerle birlikte incelenecektir. Seminerlerde peygamber kıssalarından hareketle günümüz toplumlarının sorunlarına dair farkındalık geliştirmek hedeflenmektedir.


Hilal Ferşadoğlu’nun sunumlarıyla gerçekleştirilecek olan “İslam Kültür Başkentleri” seminerlerinde Orta Asya, Batı Avrupa, Ortadoğu, Maveraünnehir gibi coğrafyalarda yükselen İslam medeniyet tarihinin beslendiği dinamikler incelenecek ve modern toplumdaki aksaklıklar, avantajlar değerlendirilecektir.


Uzm. Dr. Emine Akın’ın sunumlarıyla gerçekleştirilecek olan “İnsan Fıtratı ve Yaşam” başlıklı seminerlerde insanın yaratılış fıtratı tıbbî terminoloji ile incelenerek koruyucu hekimlik, organik ve hücresel beslenme, hastalıkların beslenme ile tedavi edilmesi gibi konulara değinilecektir.


Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın sunumlarıyla gerçekleştirilecek olan “Dijital Çağda Medya ve İnsan” seminerlerinde yeni medya unsurlarının gelişim süreçleri hakkında bilgi verilerek ebeveynlerin mahremiyet-bağımlılık ekseninde çocuklarını medya konusunda nasıl yönlendirebileceği tartışılacaktır.


Program Detayları:

  • Seminerler 10 hafta sürecektir.
  • Seminerlere %80 devam zorunluluğu vardır.
  • Program başlangıç tarihi: 1 Şubat 2021 Pazartesi
  • Program bitiş tarihi: 11 Nisan 2021 Pazar
  • Son başvuru tarihi: 28 Ocak 2021 Perşembe


Program ücretlidir.

Seçilen bir dersin paket ücreti: 150 TL

Seçilen iki dersin paket ücreti: 175 TL

Seçilen üç veya dört dersin paket ücreti: 200 TL


Seminer Adı

Konuşmacı

Tarih

İslam Kültür Başkentleri

Hilal Ferşatoğlu

Pazartesi 17.00-18.30 (10 Hafta)

Kıssalar Rehberliğinde İnsan ve Toplum

Ayşe Nur Özkan

Çarşamba 15.00-16.30 (10 Hafta)

Dijital Çağda Medya

ve İnsan

Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı

Perşembe 17.00-18.30 (5 Hafta)

İnsan Fıtratı ve Yaşam

Uzm. Dr. Emine Akın

Pazar 17.00-18.30 (10 Hafta)