Mukabele Vakti - Kur'ân'da Ahlakî Değerler Meali

Mukabele Vakti - Kur'ân'da Ahlakî Değerler Meali

13 Nisan 2021 12:30
Zoom Online Eğitim Programı

Geçtiğimiz günlerde duyurusunda bulunduğumuz mukabele programına gelen yoğun talep üzerine ek kontenjan açıldı!


Başvuru ve kayıt için tıklayınız.


“Ben, (başka değil, sadece) (iyi), güzel ahlâkı tamamlamak (uygulamak) için gönderildim.” (İbn Hanbel, II, 381)


“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmeniz değildir. Asıl iyilik, o kimsenin yaptığıdır ki, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitaplara, peygamberlere inanır. (Allah'ın rızasını gözeterek) yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara, dilenenlere ve kölelere sevdiği maldan harcar, namaz kılar, zekât verir. Antlaşma yaptığı zaman sözlerini yerine getirir. Sıkıntı, hastalık ve savaş zamanlarında sabreder. İşte doğru olanlar, bu vasıfları taşıyanlardır. Müttakîler ancak onlardır!” (Bakara 2/177)


YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, binlerce yıllık İslam Medeniyetinin kadim Ramazan mukabelesi geleneğine yeni bir renk katarak Kur’ân iklimini “ahlak” teması ile gönüllerde yeniden canlandırıyor. 


Ramazan-ı Şerîf’in mütemmim cüzlerinden birisi olan mukabele programıyla bu Ramazan, okunan cüz bağlamında ahlak temasına uygun olarak belirlenen başlıklarla günlük hayata Kur’ân perspektifiyle bakmayı hedefliyoruz. Ramazan ayının birinci gününden son gününe kadar ele alınacak her başlıkla günlük hayatta karşılaşılan, sosyal ilişkileri etkileyen durumlar değerlendirilerek Allah’ın insanlar için uygun gördüğü sosyal düzenin canlandırılması için uygun yol ve yöntem arayışlarına işaret edilecektir. 


Şaziye Öztürk’ün Kur’ân-ı Kerim tilâvetiyle başlayacak programda Fatma Bayram, Nimet Yılmaz, Hilal Ferşatoğlu, Hayrunnisa İstekli, Henim Demirhan, Şule Saraç, Ferahiye Sakarya, Asiye Ergün, Yasemin Köycü, Halime Yıldız, Ayşe Nur Özkan, Emine Tuğba Demirci, Zehra Türkmen, Emine Keskiner, Şerife Alcan, Büşra Murat ahlak temasında belirlenen başlıkları katılımcılara aktaracak. Hanımlara yönelik hazırlanan mukabele programı, Ramazan ayı süresince her gün 12.30-13.45 saatlerinde online olarak gerçekleştirilecektir.


Program Detayları:

  • Program Ramazan ayı boyunca her gün 12.30-13.45 saatlerinde online olarak gerçekleştirilecektir.
  • Katılım ücretsizdir.
  • Hanımlara yöneliktir.


Başvuru ve kayıt için tıklayınız.