Sivil Din Eğitimi Çalıştayı

Sivil Din Eğitimi Çalıştayı

26 Kasım 2016 10:00

Sivil Din eğitiminde STK’lar ve devletin rollerinin tartışılacağı etkinlik 26 Kasım 2016 Cumartesi günü YEKDER Din Eğitimi Akademisi – DEA tarafından düzenlenecek. Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek panelin ardından dernek merkezinde üç oturumlu bir çalıştay gerçekleştirilecek.

15 Temmuz sonrasında yoğun olarak gündeme gelen “Sivil Din Eğitimi” alanında yapmış olduğu çalışmalarla tanınan YEKDER’in düzenlediği etkinlik “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Sivil Kuruluşlar ve Din Eğitimi” başlıklı panel ile başlayacak. Başbakanlık Başdanışmanı Necdet Subaşı, YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk ve araştırmacı yazar Erol Erdoğan’ın konuşmacı olarak yer alacağı panel saat 10.30-12.00 arasında Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Panel  konuyla ilgili tüm katılımcılara açık olacak.

Dernek merkezinde saat 14:00-18:30 saatleri arasında düzenlenecek çalıştay üç oturumda gerçekleştirilecek. Sivil din eğitiminde dünya örnekleri, alternatif din eğitimi programlarının durumu ve geleceği, din eğitimi faaliyetlerinde Cemaat ve Sivil Toplum Kuruluşları ile devletin rolleri, işbirliği ve sınırları gibi meselelerin tartışılacağı oturumlara davetliler katılacak.

Sultantepe Mh. Cumhuriyet Cd. Fıstıkağacı İş Mrk. No: 39/2 Üsküdar İstanbul

www.yekder.org/www.dea.org.tr/ (0216) 460 25 50