Haberler

15. Kurumsal Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
21 Şubat 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği çatısı altında yer alan kurumları ile koordinasyonu artırmak amacıyla yapılan Kurumsal Koordinasyon Toplantılarının 15'incisi Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği'nin (YEKDER) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Koordinasyon toplantıları dernek yönetim kurulu başkanları, genel sekreterleri ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılıyor.

4-6 Yaş ve 7-14 Yaş EGP Bahar Dönemi Katılımcı Alım Sınavı ve Mülakatı Gerçekleştirildi!
18 Şubat 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu tarafından 4-6 Yaş ve 7-14 Yaş dönemlerine yönelik hazırlanan Eğitimci Geliştirme Programı’nın “Dil Anlatım ve Dini Bilgilerden” oluşan yazılı sınavı 16 Şubat 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

İbadet Eğitiminde Video Projesi Geliştiriliyor!
15 Şubat 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu, din eğitiminde eğlenceli çizim ve anlatımdan oluşan 21 ibadet konusunu ele alarak video çekim taslaklarına başladı. İbadet eğitimine alternarif yöntem olarak geliştirilen videolar, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Ortaokulu ve Ev Okulu öğrencilerine ibadet öğretiminde yardımcı olmayı hedefliyor.

YEKDER’in Faaliyetleri Fransa’da Tanıtıldı!
14 Şubat 2019

Din Eğitimi Akademisi (DEA) Komisyonu Üyesi Merve Nur Koçak Öztürk, Fransa’da aile ve çocuklara yönelik din eğitimi faaliyetleri yürüten çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek YEKDER’in faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

YEKDER'den Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Köse'ye Ziyaret!
13 Şubat 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Eğitici Eğitimleri Komisyonu Başkanı Meryem Çapun ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse ve Öğretim Üyesi Doç.Dr. İsmail Cebeci'yi ziyaret etti.

YEKDER Eğitim ve Gelişim Seminerleri Başladı!
04 Şubat 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz, "Çocuklara ulaşabilmek ve faydalı olabilmek için önce kendimizi geliştirip, yeteneklerimizi ve potansiyelimizi keşfedelim" düşüncesiyle eğitim ve gelişim seminerlerine başladı. 2 Şubat 2019 Cumartesi günü dernek merkezimizde gerçekleştirilen ilk seminerin konuğu Eda Albayrak oldu.

YEKDER Kurumsal Ziyaretlerine Devam Ediyor!
31 Ocak 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı'yı makamında ziyaret etti.

Marifet Okulu Öğrencileri Kış Kampı'nda Doyasıya Eğlendi
24 Ocak 2019

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam Marifet Okulu, beşinci senesinde de geleneğini bozmayarak üç gece dört günlük kamp yaptı. 19-22 Ocak 2019 tarihleri arasında Sakarya İlim Yayma Cemiyeti (İYC) yurtlarında gerçekleştirilen Marifet Okulu Kış Kampı’nda, ortaokul ve lise öğrenci grupları farklı aktivitelerle doyasıya eğlendi.

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu ASP Dönem Değerlendirmesi Toplantısını Gerçekleştirdi!
21 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Aşamalı Seminerler Programı’nın (ASP) hocaları, 19 Ocak 2019 Cumartesi dernek merkezinde gerçekleştirilen toplantıda güz dönemi değerlendirildi.

4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı'nın Katılımcıları Mezun Oldu!
19 Ocak 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen 15 haftalık 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı katılımcıları 19 Ocak 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile mezun oldu. Programa İLKE Mütevelli Heyeti Üyeleri, İLKE Yürütme Kurulu Başkanı, YEKDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve 4-6 Yaş EGP katılımcıları ile aileleri katıldı.

4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın Ders Anlatım Mülakatı Gerçekleştirildi!
19 Ocak 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın örnek ders mülakatı 18 Ocak 2019 Cuma günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 2018-2019 Güz Dönemi Mezunlarını Verdi!
17 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinden sürdürülen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2018-2019 güz dönemi katılımcılarını mezun etti.

Kardeş Kuruluşumuz İlmi Etüdler Derneği’nden YEKDER’e Ziyaret!
14 Ocak 2019

İlim Kültür Eğitim Derneği (İLKE) çatısı altındaki kardeş kuruluşlarımızdan olan İlmi Etüdler Derneği (İLEM) derneğimizi ziyaret etti. 12 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarette İlem Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güder ve İlem Yönetim Kurulu üyeleri iştirak etti.

KAGEM’de Uygulanan ADEP Modelleme Çalışması Tamamlandı
12 Ocak 2019

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) ve İstanbul İl Müftülüğü Kadın Aile Ve Gençlik Merkezi (KAGEM) işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) modelleme çalışmaları 8 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirilen değerlendirme oturumu ile tamamlandı.

ASP Aylık Seminerinde “Estetik mi İhsan mı?” Konusu Konuşuldu
12 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından yürütülen Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamındaki aylık seminerlerde bu ay, Hayrunnisa İstekli’nin “Estetik mi İhsan Mı?” konu başlıklı sunumu 11 Ocak 2019 Cuma günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ADEP, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde!
10 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından yürütülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) çalışmaları kapsamında 10 Ocak 2019 tarihinde YEKDER Yetişkin Eğitimleri Koordinatörü Emine Tuğba Demirci’nin “Çocuğun Ahlaki Gelişimini Nasıl Destekleyebilirim?” konu başlıklı sunumu ile Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Rabia Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

4-6 Yaş EGP 13. Hafta Eğitimleri Gerçekleştirildi
05 Ocak 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden “4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı” bu hafta, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Muhammet Öztabak, Uzm. Psikolog Esra Albayrak ve Dursunali Emecen’in eğitimleri ile 5 Ocak 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Aşamalı Seminerler Programı’nda (ASP) 14. Hafta Geride Kaldı!
04 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından yürütülen Aşamalı Seminerler Programı’nda (ASP) 14. hafta geride kaldı. Tefsir, Hadis, Akaid, Nebevi Mesaj, İlmihal, Kırık Meal, İslam Ahlak Düşüncesi gibi alanlarda temel dinî bilgilerin verildiği ASP; I. Aşama, II. Aşama ve İhtisas olmak üzere üç kademeden oluşarak dönem boyunca her hafta çarşamba ve cuma günü dernek merkezinde gerçekleştirilmektedir.

ADEP’te “Ailede Çocuğun Ahlaki Gelişimini Nasıl Destekleyebilirim” Semineri Gerçekleştirildi
03 Ocak 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) seminerler dizisi sekizincisi olan “Ailede Çocuğun Ahlaki Gelişimini Nasıl Destekleyebilirim” başlığı 2 Ocak 2019 Çarşamba günü Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Bilal Yorulmaz’ın sunumuyla dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Marifet Okulu Etkinlikleri Devam Ediyor
03 Ocak 2019

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Marifet Okulu, etkinlikleri ile gençlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Öğrenciler dönem boyunca farklı etkinliklerle hem eğleniyor hem öğreniyor.