HABERLER

İslam Eğitimi Okumaları Müzakere Grubunda Dr. Şeyda Öztürk Ağırlandı!
06 Temmuz 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde haftalık periyotlarla online olarak sürdürülen İslam Eğitimi Okumaları müzakere çalışmasında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şeyda Öztürk ağırlandı.

Emin Grup’tan YEKDER’e Ziyaret!
06 Temmuz 2020

Emin Akademi bünyesinde hayata geçirilecek olan “Elbirliği Gelişim Okulu Projesi” kapsamında kurumumuza ziyarette bulunan Ahmet Yasir Erol, yapılacak atölye çalışmaları hakkında eğitim içeriklerini Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür’e anlattı.

ADEP Eğitici Eğitimleri Programının Sertifikaları Dağıtıldı
01 Temmuz 2020

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) iş birliği ile diyanet personellerine yönelik düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, sertifika takdim töreniyle tamamlandı.

ASP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı!
29 Haziran 2020

Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer, Kırık Meal ve Hulefa-yı Raşidîn dersleri ile yetişkin hanımlara yönelik temel İslami bilgileri edinme imkânı sağlayan Aşamalı Seminerler Programı’nın (ASP) bahar dönemi eğitimleri tamamlandı.

İslam Eğitimi Okumaları Çalışmalarına Devam Ediyor!
26 Haziran 2020

Modern dönemde yazılmış İslam eğitimi eserlerinin incelenmesiyle İslam felsefesinde eğitimin rolü üzerinde müzakerelerde bulunulan programda geçtiğimiz hafta Mevlana Celaleddin Rumi’nin eğitim geçmişi ve eğitim hakkındaki görüşleri tartışıldı.

Öğretmenlere Yönelik Ailede Din Eğitimi Atölye Çalışması Başladı!
13 Haziran 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ebeveynlerin çocuklarının inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik nitelikli katkı sağlanması adına geliştirilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin talebi üzerine düzenlenen atölye çalışması başladı.

Aşamalı Seminerler Programı (ASP), Kaldığı Yerden Devam Ediyor
08 Haziran 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), Ramazan mukabelesi dolayısıyla ara verdiği eğitimlerine online olarak kaldığı yerden devam ediyor.

YEKDER Ailesi Bayramlaşmada Bir Araya Geldi
25 Mayıs 2020

YEKDER ailesi olarak geleneksel bayramlaşma programımızı bu yıl video konferans ile gerçekleştirdik. Salgın nedeniyle online olarak bir araya geldiğimiz bayramlaşma programımızda yönetim kurulu üyelerimiz, çalışanlarımız ve gönüldaşlarımız ile bayram sevinçlerimizi paylaştık.

Mukabele Programımız Tamamlandı!
23 Mayıs 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından düzenlenerek ramazan boyunca devam eden online mukabele programı, son dersinin ardından hatim duası ile sona erdi.

YEKDER Ramazan Etkinlikleri İle Evler Şenlendi
22 Mayıs 2020

YEKDER, kültürel geçmişimizde çok özel bir yere sahip olan "Ramazan Etkinlikleri" ile çocukların zihninde de güzel anılar bırakmak ve yetişkinleri çocukluğunun ramazanlarına götürmek üzere yeni bir program gerçekleştirdi.

Minik Öğrenciler Ev Okulu’nda Mutlu!
14 Mayıs 2020

Çocuk Eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen Ev Okulu programımız “Online” eğitime devam ediyor.

Yetişkin Eğitimlerimiz Farklı Çalışmalarla Sürüyor
08 Mayıs 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde online olarak gerçekleştirilen “İslam Eğitimi Okumaları”, “Ailede Din Eğitimi Programı Materyal Atölyesi” ve ramazana özel “Mukabele” programı devam ediyor.

Mukabele Geleneğinimize Online Devam Ediyoruz!
30 Nisan 2020

“Toplu yerlerde yüksek sesle hatim okunurken bilenlerin gözleriyle Kur'an-ı Kerim'i takip etmesi, bilmeyenlerin dinlemesi” anlamına gelen ve 1400 yıldır sürdürülen mukabele geleneğine her ramazan olduğu gibi bu ramazanda YEKDER gönüllüleri yoğun ilgi gösteriyor.

EGP Bahar Dönemi Online Eğitimlerle Tamamlandı
28 Nisan 2020

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), gerçekleştirilen online eğitimlerle bahar dönemi sona erdi.

Ev Okulu Öğrencilerimizden Sürpriz Çalışma!
27 Nisan 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde eğitimlerine online devam eden Ev Okulu programı, bu hafta ki çalışmasında minik öğrenciler hocalarına sürpriz yaptı.

ADEP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı!
23 Nisan 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, büyük bir ilgi ve beğeni ile takip edilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) online eğitimlerle Bahar dönemini tamamladı.

EGP Her Zaman Her Yerde!
21 Nisan 2020

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), hocaları ve katılımcılarıyla online eğitimlerini sürdürüyor.

Çocukların Ahlaki Gelişimini Nasıl Destekleyebilirim?
15 Nisan 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, online eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Eğitimlerde bu hafta, Aşamalı Seminerler Programı, İslam Eğitimi Okumaları ve Ailede Din Eğitimi Programı gerçekleştirildi.

Marifet Okulu “Eve Sığar”
14 Nisan 2020

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Marifet Okulu programı, Ortaokul ve Lise gruplarıyla eğitimlerine online devam ediyor.

Eğitimin Bir Parçası, Sosyal Etlinlik
13 Nisan 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen bilgi, beceri ve vizyon kazandıran uygulamalı din eğitimi programı “Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)”, eğitimlerine online devam ediyor.