HABERLER

Öğretmen Atölyeleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
15 Şubat 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen “Öğretmen Atölyeleri” programı, yeni dönemde de tüm hızıyla devam ediyor. 4-7 Şubat tarihlerinde düzenlenen “2021 Bahar Dönemi Öğretmen Atölyeleri” dört gün boyunca altı farklı atölye çalışması ile gerçekleştirildi.

YEKDER'den AKDAV'a Ziyaret
12 Şubat 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı'nı (AKDAV) ziyaret etti.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a Ziyaret
11 Şubat 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kurtuluş Öztürk, Muhammed Fatih Sağlam ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın'dan oluşan YEKDER heyeti, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'a kurumsal ziyaret gerçekleştirdi.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli İle Aileler Dünyayı Yakından Takip Ediyor
10 Şubat 2021

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde “Aile, dünyaya açılan kapıdır.” vurgusu ile çalışmalarına başlayan İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı “İslam Kültür Başkentleri”, “Kıssalar Rehberliğinde İnsan ve Toplum”, “Dijital Çağda Medya ve İnsan”, “İnsan Fıtratı ve Yaşam” isimli dört farklı seminerden oluşan bahar paketi ile ebeveynlerin ve ebeveyn adaylarının ilgisine sunuldu.

ADEP 2021 Bahar Dönemi İlk Semineri Gerçekleştirildi
08 Şubat 2021

Aileleri çocuklarına din eğitimi verme ve çocukların dini gelişimini destekleme konusunda yetkinleştirmek üzere YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2021 Bahar Dönemi seminerlerinin ilki Dr. Emine Keskiner’in “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü” başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi.

Nurettin Ceylan ve Üzeyir Canbaz YEKDER’i Ziyaret Etti
28 Ocak 2021

Prof. Dr. M. Esad Coşan Camii İmamı Nurettin Ceylan ve Göktürk Merkez Camii İmamı Üzeyir Canbaz kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'a Ziyaret
27 Ocak 2021

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı ziyaret ederek, YEKDER yayınlarından çıkan “Etkinliklerle Ayasofya-i Kebir Külliyesi Gezi Rehberi” kitabını hediye etti.

Okul Öncesi Din Eğitiminde Materyal ve Oyun Atölyesi Gerçekleştirildi
15 Ocak 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen Din Eğitiminde Materyal ve Oyun atölyesi yurtiçi ve yurtdışında okul öncesinde görev alan eğitimcilerle gerçekleştirildi.

Keyif Alınarak İçselleştirilen Siyer Atölyesi Gerçekleştirildi
07 Ocak 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen “Siyer Öğretim Yöntemleri” atölyesi yurtiçi ve yurtdışında ilköğretimde görev alan 50 eğitimci ile gerçekleştirildi.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı Tamamlandı!
06 Ocak 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından dijital ortamda gerçekleştirilen “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” eğitim programının 2020 Güz dönemi tamamlandı. 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’an-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” kapsamında düzenlenen program da toplam 30 seminer gerçekleştirildi.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Almanya’da Modellendi
28 Aralık 2020

YEKDER, TDV KAGEM ve Köln Din Hizmetleri Ataşeliği işbirliği ile dijital platfromda düzenlenen ADEP, Almanya’da görev yapan 31 din görevlisi modelleme çalışmasına katıldı. Sekiz gün süren eğitim programında aday eğitimciler, Almanya’daki ailelerin sosyal, kültürel ve psikolojik durumu hakkında analiz etme ve çözüm üretme bakış açısını kazandı.

Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama Atölye Programı Gerçekleştirildi
24 Aralık 2020

“YEKDER Öğretmen Atölyeleri” çerçevesinde düzenlenen “Din Eğitiminde Nitelikli Soru Hazırlama” atölyesi ortaokul ve lisede din eğitimi alanında öğretmenlik yapan 33 eğitimci ile gerçekleştirildi.