HABERLER

Din Eğitiminde Alternatif Yöntemler - Yaz Atölyeleri Tamamlandı!
10 Temmuz 2021

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde beş günlük yaz dönemine özel “Din Eğitiminde Alternatif Yöntemler” temasıyla Yaz Atölyeleri gerçekleştirildi.

Büyük Çamlıca Camii Baş İmam-Hatibi Kerim Öztürk'e Teşekkür Ziyareti
10 Temmuz 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Türkan, Büyük Çamlıca Camii Baş İmam-Hatibi Kerim Öztürk'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Evrensel Değerler Derneği’ne Ziyaret
07 Temmuz 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Türkan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Elif Konar Özkan, Fatma Ekinci ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Evrensel Değerler Derneği Başkanı Ayhan Küçük'ü ziyaret etti. Görüşmede Evrensel Değerler Derneği yöneticileri Celalettin Cingöz, Adem Yılmaz ve yazar Kemal Kahraman da yer aldı.

YEKDER’den Ak Rida Okulları Çamlıca Şubesi'ne Ziyaret
07 Temmuz 2021

YEKDER bünyesinde uzun yıllardır devam eden çocuk eğitimleri ve eğitici eğitimleri özelinde Genel Sekreterimiz Yasin Aydın ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, Özel Ak Rida Okulları Çamlıca Şubesi Genel Müdiresi Medine Münevver’e ziyarette bulundu.

İLEM’den YEKDER Yeni Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti
30 Haziran 2021

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Türkan ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı kardeş kuruluşumuz İlmi Etüdler Derneği (İLEM) heyetinde, Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Çolak, Talha Erdoğmuş ve Genel Sekreter Yusuf Temizcan yer aldı.

YEKDER 8. Genel Kurulu Gerçekleştirildi
19 Haziran 2021

Kurulduğu günden bu yana “çocuk”, “genç”, “yetişkin” ve “eğitimci”lere yönelik özgün eğitim programları, yayınlar ve materyaller geliştiren, uygulayan ve modelleyen YEKDER, 8. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Üsküdar Adile Sultan Kasrı’nda düzenlenen devir teslim programına YEKDER genel kurulu üyelerinin yanı sıra, çatı kuruluşumuz İLKE Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu üyeleri, kardeş kuruluşlarımız İGİAD ve İLEM’in başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve mensupları, kamu, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri iştirak etti.

Ramazan Konuşmaları Bu Yıl "Namaz" Temasıyla Gerçekleştirildi
16 Mayıs 2021

Ramazan ayı boyunca farklı konu ve konukların katılımı ile namazın ilim, kültür, mimari, musiki, edebiyat ve toplumsal yaşamdaki yansımalarıyla ele aldığımız “Ramazan Konuşmaları” programımız, hafta içi her gün YEKDER YouTube kanalında yayınlanarak tamamlandı.

YEKDER Ailesi Çevirimiçi Bayramlaştı
14 Mayıs 2021

Her bayram olduğu gibi YEKDER ailesi bu yıl da bayramlaşma programında buluştu. Salgın nedeniyle online olarak bir araya geldiğimiz bayramlaşma programımızda yönetim kurulu üyelerimiz, çalışanlarımız ve gönüldaşlarımız ile bayram sevincimizi paylaştık.

Mukabele Programımız Hatim Duasıyla Sona Erdi
12 Mayıs 2021

İslam dünyasında 14 asırdır süren mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz mukabele programı, bugün yapılan hatim duasıyla nihayete erdi.

Mukabele Vakti İle Ramazan-ı Şerif Yolculuğunun Yarısına Geldik
28 Nisan 2021

YEKDER’in hanımlara yönelik ve çevrimiçi olarak düzenlediği, Ramazan-ı Şerif’in önemli bir ameliyesi olan “Mukabele” ve “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” programı on beşinci gününde katılımcıların ilgisi ile devam ediyor.

2021 Bahar Dönemi İnsan ve Toplum İlm-İ Hâli Programı Tamamlandı
17 Nisan 2021

“Aile, dünyaya açılan kapıdır.” ilkesinden hareketle YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde ebeveynlerin ilgisine sunulan İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı, 2021 Bahar dönemini tamamladı.

“Mukabele Vakti” Programımıza İlgi Devam Ediyor
16 Nisan 2021

Ramazan ayının yüzyıllardır uygulanagelen mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz programımız, katılımcıların yoğun ilgisi ve müşahedesi ile başladı.