HABERLER

EGP Modellemesi İçin İHYA Vakfı Yöneticileri YEKDER’i Ziyaret Etti
08 Ekim 2019

Farklı bir öğretim modeli oluşturan, sadece bilgisiyle değil, yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder eğitimcilerin yetişmesine katkıda bulunarak uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) modelleme çalışmaları farklı kurumlarla devam ediyor.

ADEP Modelleme Çalışmaları Kapsamında İstanbul İl Müftülüğü’nü Ziyaret Ettik
05 Ekim 2019

YEKDER, İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi ile Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları kapsamında ortak işbirliği görüşmesi gerçekleştirildi.

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz Yeni Döneme Rehber Eğitimleriyle Başladı!
04 Ekim 2019

Öğrencilerin şahsiyet gelişiminin desteklenmesi, bağımsız bir kimlik ve üretken bir kişilik sahibi olmalarını hedefleyen Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu programı, 2019-2020 öğrenim dönemi lider-rehber öğretmenlerin eğitimleri ile başladı.

SÜREYYADER’den YEKDER’e Ziyaret
02 Ekim 2019

Süreyya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (SÜREYYADER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamide Camcı, Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Yıldız ve Genel Sekreter Ayşegül Karasu, YEKDER’i ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

BURA Derneği’nden YEKDER’e Ziyaret
28 Eylül 2019

Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) Başkanı Fehim Paluluoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, YEKDER’i ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Asfa Eğitim Kurumları’nda “Oyunlar ve Etkinlikler” Kitabının Atölye Çalışması Yapıldı
04 Eylül 2019

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu tarafından hazırlanan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının tanıtım çalışmaları kapsamında 2 Eylül 2019 Pazartesi günü Sultanbeyli Asfa Eğitim Kurumları’nın ilköğretim ve anaokulu öğreticilerine yönelik atölye çalışması düzenlendi.

YEKDER Marifet Okulu Programı Modelleme Çalışmaları Genişleyerek Sürüyor!
01 Eylül 2019

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu’nun modelleme çalışmaları sürüyor. Yeni dönemde İlim Yayma Cemiyeti’nin (İYC) 12 şubesi daha Marifet Okulu’nu uygulayacak.

Geleceğin Türkiyesinde Yönetim Raporu 3 Eylül'de Açıklanıyor
19 Ağustos 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı Geleceğin Türkiyesi adıyla gerçekleştirdiği projede eğitimden yükseköğretime, sivil toplumdan dış politikaya, siyasetten yönetime kadar birçok alanda alanında uzman kişilere gelecek vizyonu çizen ve çözüm öneren raporlar hazırlatıyor. Projenin dördüncü raporu olan Geleceğin Türkiyesinde Yönetim 3 Eylül 2019 Salı günü 10:00'da kamuoyuna sunulacak.

Ev Okulu Programımız Farklı Kurumlarda Modellenmeye Devam Ediyor
06 Ağustos 2019

Ümraniye Doğa Etkinlikleri ve Kültür Derneği (ÜMDED) Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çağlar ve ÜMDED İzcilik Spor Kulübü Derneği Başkanı Muharrem Delikurt derneğimizi ziyaret ederek YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ev Okulu programımız hakkında bilgi aldı. YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu Başkanı Elif Konar Özkan ve Koordinatörü Ayşe Öztürk karşıladı.

YEKDER Öğretmen Yaz Okulu Programı Tamamlandı
03 Ağustos 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Eğitici Geliştirme Programı (EGP) kapsamında 29 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenen dört günlük “Öğretmen Yaz Okulu” eğitim programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

WONDER ve Kubbe Derneklerinden YEKDER'e Ziyaret!
26 Temmuz 2019

Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği (WONDER) Başkanı Mustafa Berat Keskin, Kubbe Eğitim Merkezi Genel Müdürü Musab Kaya ve Kubbe Çocuk Eğitimleri Müdürü Tuğba Aygın derneğimizi ziyaret etti. Heyeti, YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu Başkanı Elif Konar Özkan ve Koordinatörü Ayşe Öztürk karşıladı.

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Uluslararası Eğitim Söyleşileri’nin (UES) Haziran Ayı Gündeminde FAS Vardı!
10 Temmuz 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) ilkini Fransa örneği üzerinden gerçekleştirdiği “UES 7 Kıtada 7 Tarz-ı Terbiye” programına Fas örneği ile devam etti.

YEKDER'de “Dezavantajlı Ailelerin Sorunları” Çalıştayı Düzenlendi!
09 Temmuz 2019

YEKDER DEA Din Eğitimi Akademisi tarafından Dezavantajlı Aile Araştırması Raporu’nun ilk ayağını oluşturan Dezavantajlı Ailelerin Sorunları Araştırması Çalıştayı gerçekleştirildi.

Sedat Özgür: "Sosyal Platformlar İncelenmeli"
06 Temmuz 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, güncel konular üzerine Milat Gazetesi'nden Özlem Doğan'a konuştu. Özgür, "Sosyal platformlar incelenmeli" dedi.

Ev Okulu Yaz Döneminde de Çalışmalarını Sürdürüyor!
01 Temmuz 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen Ev Okulu programı yaz döneminde de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Marifetli Öğrenciler Yaz Kampında Doyasıya Eğlendi!
22 Haziran 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları sürdürülen Marifet Okulu, eğitimlerin tamamlanmasının ardından Gençlik Eğitimleri Komisyonu Koordinatörü Talha Boyalık'ın liderliğinde gelenekselleştirdiği "Marifet Okulu Yaz Kampı" 15-20 Haziran 2019 tarihlerinde Sakarya Yuvacık'ta gerçekleştirildi.

16. Kurumsal koordinasyon Toplantısı Yapıldı
15 Haziran 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği çatısı altında yer alan kurumları ile koordinasyonu artırmak amacıyla yapılan Kurumsal Koordinasyon Toplantılarının 16’ncısı İLKE Merkezinde gerçekleştirildi. Koordinasyon toplantıları dernek yönetim kurulu başkanları, genel sekreterleri ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılıyor.

İLKE ve Kurumlarında Bayram Sevinci Yaşandı
05 Haziran 2019

İLKE Derneği tarafından artık geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramında da icra edildi. İLKE’de gerçekleştirilen törende İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) topluluklarının yöneticileri, çalışanları ve gönüldaşları bir araya geldi.

Geleneksel İLKE İftarı Yoğun Katılım İle Gerçekleşti
24 Mayıs 2019

İLKE Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftarda İLKE kurumlarının yöneticileri, çalışanları ve İLKE camiası bir araya geldi.

Alternatif Öğretim Teknikleri: Öğretmen Atölyeleri Tamamlandı!
15 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri komisyonu tarafından öğretmenlerimizin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi, eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duydukları noktalarda destek sağlanması amacıyla düzenlenen Öğretmen Atölyeleri, 2019 Bahar Dönemi Nisan ayında yapılan dört atölye ile gerçekleştirildi.