HABERLER

İslami Perspektif ile Toplumsal Değerlere Işık Tutulacak!
25 Kasım 2020

Yakın zamanda YEKDER Yayınları bünyesinde çıkacak olan “ADAB Seti” ile İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırmayı, sevdirmeyi ve İslam adabına uygun davranış edindirmeyi hedefliyoruz.

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Eğitim Programı İle Aile Eğitiminin Kapsamını Genişletiyoruz!
20 Kasım 2020

Yetişkinlere yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitimlere bir yenisini daha ekleyerek “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” programını başlattık. Bireyleri hedef alarak aileleri dünyaya ve küresel gelişmelere karşı daha donanımlı hale getirmeyi amaçladığımız programda 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’ân-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” başlıklarıya seminerler gerçekleştiriyoruz.

Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e Teşekkür Ziyareti
11 Kasım 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Kurtuluş Öztürk ve Kurumsal İlişkiler/İletişim Koordinatörü Ramazan Nurbaki, geçtiğimiz günlerde (2020-2021) açılış konferansımızı gerçekleştiren Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

EGP Modelleme Çalışması Kapsamında İHYA Vakfı İlk Mezunlarını Veriyor
09 Kasım 2020

Uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı'nın (EGP), modelleme çalışmaları İhya Vakfı ile devam ediyor.

M.Ü İlahiyat Fakültesi AGD Teşkilatı Derneğimizi Ziyaret Etti
09 Kasım 2020

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ümitcan Ateş ve beraberindeki heyet derneğimizi ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

YEKDER 2020-2021 Sezonu Açılış Konferansı Gerçekleştirildi
02 Kasım 2020

YEKDER yeni dönem açılış konferansı Prof. Dr. Mustafa Gündüz’ün “Osmanlı’da Sivil Eğitim” konu başlıklı sunumuyla gerçekleştirildi. Çocuk, genç, yetişkin ve eğitimcilere yönelik özgün eğitim programları ve modelleme çalışmaları gerçekleştiren YEKDER, yeni sezonun açılış konferansını Covid-19 tedbirleri sebebiyle dijital ortamda çevrim içi olarak düzenledi.

Ortaokul ve Lise Eğitimcilerine Yönelik Özel Atölye Programı Düzenlendi
29 Ekim 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ortaokul ve lise eğitimcilerine yönelik din eğitimini keyifli hale getirecek YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık sunumu ile alternatif teknik ve yöntemler üzerine iki oturumdan oluşan atölye programı gerçekleştirildi.

Genel Kurul Üyelerimize Ziyaretlerimiz Devam Ediyor
23 Ekim 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Muhamme Öztabak ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Genel Kurul Üyelerimizden Sıddık Acarlar, Yusuf Alpaydın ve Ali Özdemir'i ziyaret etti.

ADEP Eğitimcileri Alan Çalışmalarına Devam Ediyor
13 Ekim 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam etmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), her sene çalışmalarını biraz daha derinleştirmektedir.

Uzm. Psk. Esra Albayrak ile ADEP’te Çocukların Gelişim Süreçleri Çözümlendi
07 Ekim 2020

Ebeveynlerin çocuklarına din eğitimi verirken zorlandığı alanları ve beklentileri karşılamak adına 10 hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) bu haftaki konusu “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi” oldu.

Sancaktepe Safa Okulları Heyetinden Derneğimize Ziyaret
06 Ekim 2020

Özel Sancaktepe Safa Okulları Okul Müdürü Zafer Özlü, Müdür Yardımcısı Mustafa Çakan ve Değerler Eğitimi Zümre Başkanı Muhammed Salih Yakut, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

MÜMDER Başkanı Engin Genç'i Ziyaret Ettik
29 Eylül 2020

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği (MÜMDER) Başkanı Engin Genç'i ziyaret etti.