Haberler

ÖZKURBİR ve BİLTEK Okulları'ndan YEKDER'e Ziyaret
16 Nisan 2019

ÖZKURBİR, BİLTEK ve YEKDER işbirliği ile organize edilen 7. Temel Eğitim Sempozyumu’nun değerlendirmesi vesilesiyle ÖZKURBİR Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Koç ve BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir, kurumumuzu ziyaret etti.

ICIE Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019, DEA tarafından FSMVU işbirliği ile 12-13 Nisan Tarihlerinde Gerçekleştirildi!
16 Nisan 2019

İslam medeniyet mirası ile uyumlu bir eğitim metodu geliştirmek, Batılı kuram ve uygulamaları tartışmaya açmak ve İslam eğitiminin imkânı hakkında fikir alışverişleri yapmak için YEKDER DEA Din Eğitimi Akademisi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ICIE Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019, 12-13 Nisan tarihlerinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler Kitabı Öğreticileri ile Buluşmaya Devam Ediyor
11 Nisan 2019

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanarak yayımlanan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının tanıtım çalışmaları kapsamında 9 Nisan 2019 Salı günü Sultanbeyli 4-6 Yaş Diyanet Öğreticileri’ne yönelik Sultanbeyli Merkez Kuran Kursu’nda atölye çalışması düzenlendi.

12-13 Nisan’da İslam Eğitiminde Teori Ve Metodoloji Konuşulacak
09 Nisan 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) işbirliği ile 12-13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan ikinci “Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019” FSMVÜ Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Dolu Dolu Eğitim İçeriğiyle EGP Devam Ediyor
02 Nisan 2019

4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda bu hafta Nurcan Yıldırım ile “Dini Bilgiler Öğretim Yöntemleri” dersi yapıldı. Yıldırım, çocukluk dönemlerinin özelliklerine göre din eğitiminde karşılaşılabilir sorular üzerinde durarak okul öncesi dönemde Allah tasavvuru, somut dönem, ölüm ve merasim konularına değindi.

ASP Aylık Seminerler Kapsamında “Bosna Hersek” Konuşuldu
01 Nisan 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından yürütülen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), aylık seminerler dizisinde bu ay (Mart) ''Bosna Hersek'' konu başlıklı semineri dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ADEP’in Bu Hafta “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” Konusunu İşlendi
28 Mart 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı'nın (ADEP) dördüncü semineri 25 Mart 2019 Pazartesi günü dernek merkezinde Elif Konar Özkan'ın '' Ebeveyn Tutumları ve İletişim'' konu başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Uluslararası Eğitim Söyleşilerine (UES) Fransa ile başladı!
26 Mart 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) farklı coğrafyalarda var olan eğitim sistemlerini, uygulanan eğitim ritüellerini ve eğitimin amacını ele almayı hedeflediği “UES 7 Kıtada 7 Tarz-ı Terbiye” programına Fransa örneği ile başladı.

4-6 Yaş EGP’de 4. Hafta, 7-14 Yaş EGP’de ise 3. Hafta Tamamlandı
26 Mart 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda bu hafta Esra Akdoğan ile “Uygulamalı Materyal Tasarımı”, Uzman Klinik Psikolog Meral Ağ ile “Okul Öncesi Sınıf Yönetimi” dersleri; 7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda Efruze Esra Alptekin ile “Hikâye Anlatıcılığı” dersi 23 Mart Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

7. Temel Eğitim Sempozyumu Gerçekleştirildi!
25 Mart 2019

ÖZKURBİR, BİLTEK ve YEKDER işbirliği ile organize edilen 7. Temel Eğitim Sempozyumu, “2023 Eğitim Vizyonu Perspektifiyle Erken Çocukluk Dönemi - Bilerek Doğuyoruz, Yolda Kaybediyoruz” temasıyla 23 Mart 2019 Cumartesi günü Biltek Okulları Üsküdar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Eğitimci Geliştirme Programı Eğitimleri Devam Ediyor
18 Mart 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden “4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı” Uzman Psikolog Esra Albayrak ve Arzu Güzin Terzi’nin dersleriyle “7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı” Dilşad Ülkü Sunar ve Şerife Alcan’ın dersleriyle ile 16 Mart 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ADEP İkinci Hafta Semineri Gerçekleştirildi!
13 Mart 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı'nın (ADEP) ikinci semineri, 11 Mart Pazartesi günü dernek merkezinde Uzman Psikolog Esra Albayrak'ın ''Çocuğumu Tanıyor muyum?'' konu başlıklı sunumunun ilk oturumu ile gerçekleşti.

4-6 Yaş ve 7-14 Yaş EGP Eğitimleri Devam Ediyor!
11 Mart 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Eğitimci Geliştirme Programı’nda (EGP), bu hafta 4-6 Yaş EGP’de “Öğrenciyi Tanıma Yöntemleri” ve “Uygulamalı Materyal Tasarımı” konu başlıkları dersi işlenirken 7-14 Yaş EGP’de ise “Eğitimde Drama Kullanımı” konu başlıklı atölye çalışması ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Bahar Dönemi Eğitimleri Başladı
07 Mart 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde yürütülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), bahar dönemi programı 4 Mart Pazartesi günü eğitimcilerin, ebeveynlerin ve genç evlilerin yoğun katılımı ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.

7-14 Yaş EGP Bahar Dönemi Eğitimleri Başladı!
05 Mart 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanan 7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) bahar dönemi eğitimleri başladı. Bahar döneminin ilk dersi Uzman Psikolog Vahide Gökçek Ulusoy tarafından dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler Kitap Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi!
04 Mart 2019

YEKDER Yayınları tarafından yayımlanan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının lansmanı yapıldı. Din eğitimi alanında Türkiye’de bir ilke imza atan YEKDER, oyunlar ve etkinlikler ile Kur’an-ı Kerim öğretimini kolaylaştırıyor.

YEKDER'den İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürteza Bedir'e Ziyaret
27 Şubat 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mürteza Bedir'i makamında ziyaret etti.

4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Bahar Dönemi Başladı
25 Şubat 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde düzenlenen 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) 23 Şubat Cumartesi günü bahar döneminin ilk dersi dernek merkezinde gerçekleştirildi.

15. Kurumsal Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
21 Şubat 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği çatısı altında yer alan kurumları ile koordinasyonu artırmak amacıyla yapılan Kurumsal Koordinasyon Toplantılarının 15'incisi Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği'nin (YEKDER) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Koordinasyon toplantıları dernek yönetim kurulu başkanları, genel sekreterleri ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılıyor.

4-6 Yaş ve 7-14 Yaş EGP Bahar Dönemi Katılımcı Alım Sınavı ve Mülakatı Gerçekleştirildi!
18 Şubat 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu tarafından 4-6 Yaş ve 7-14 Yaş dönemlerine yönelik hazırlanan Eğitimci Geliştirme Programı’nın “Dil Anlatım ve Dini Bilgilerden” oluşan yazılı sınavı 16 Şubat 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.