HABERLER

YEKDER'de Eğitimler Online Devam Ediyor!
30 Mart 2020

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verdiğimiz eğitimlerimize online olarak devam ediyoruz.

Materyal Atölyesi Çalışmalarına Hızlı Bir Başlangıç Yaptı!
11 Mart 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı’nı destekleyen; ebeveynlere evde, hayatın akışı içerisinde çocukları ile uygulayabilecekleri etkinlikler konusunda yardımcı olmayı hedefleyen ADEP Materyal Kitabı’nın hazırlıkları başladı.

“Ailede Tutum ve İletişim Yöntemleri”
11 Mart 2020

Yetişkin eğitimlerine yönelik kurumumuz bünyesinde gerçekleştirilen Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) dördüncü semineri, 7 Mart Cumartesi günü Öğr. Gör. Elif Konar Özkan’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” başlıklı sunumu ile dernek merkezimizde gerçekleştirildi.

Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Modelleme Çalışmaları Başladı
10 Mart 2020

Uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı'nın (EGP), modelleme çalışmaları İhya Vakfı ile devam ediyor.

Çocuk Eğitimi Alanına Dair Materyal Örneklerini Genişletiyoruz!
09 Mart 2020

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz, okul öncesi ve ilköğretim dönemi çocuklarının yaş düzeylerine uygun materyal, oyun ve etkinlikler paylaşımları bütün hızıyla devam ediyor.

YEKDER Gençliği Şehitleri Andı
06 Mart 2020

Gelecek kuşakları yetiştirme sorumluluğundan hareketle altı yıldır Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Marifet Okulu programında öğrencilerimiz, İdlib’de şehit düşen askerlerimizi andı. Öğrencilerimiz, fethin müjdelendiği sûre olan “Fetih Sûresi”ni okuyarak tüm şehitlerimiz için dua etti.

ADEP’te Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi Konuşuldu!
04 Mart 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı’nda bu hafta Uzm. Psk. Esra Albayrak’ın “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi” konu başlıklı sunumu ile programın üçüncü semineri gerçekleştirildi.

Ev Okulu’nda Bu Hafta Cuma Sünnetleri ve Kahoot Etkinliği Gerçekleştirildi
04 Mart 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Ev Okulu çalışmasında bu hafta minik öğrencilerimiz, kalp şeklinde renkli kâğıtlara yazdıkları Cuma sünnetlerini öğrenirken oyun tabanlı Kahoot uygulamasıyla da eğlendi.

Marifet Okulu Modelleme Çalışmaları Devam Ediyor
03 Mart 2020

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır faaliyetleri süren Marifet Okulu programımızın modelleme çalışmaları devam ediyor. Marifet Okulu, YEKDER ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliği ile gerçekleştirilen modelleme çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’ye yayılarak yeni gençlere ulaşıyor.

Eğitimci Geliştirme Program’ında Hayal Gücü İle Materyal Üretimi
02 Mart 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde bahar dönemi üçün hafta eğitimleri gerçekleştirilen Eğitimci Geliştirme Programı’nda (EGP) ilk ders Ruşen Yavuz’un “Din Eğitiminde Materyal ve İçerik Üretme” konusu oldu.

Marifet Okulu'nda Eğlence ve Eğitim Bir Arada
27 Şubat 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Marifet Okulu programı kapsamında öğrenciler, eğitimlerini drama ile zevkli ve eğlenceli hale getiriyor.

Ailede Din Eğitimi Programı Daha Kapsamlı Hale Geliyor
25 Şubat 2020

Çocukların inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik yapabilecekleri çalışmalar konusunda ebeveynlere uygulamalı bir eğitim sunan YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) kapsamında atölye çalışmalarını başlattı.

ADEP’in Bu Haftaki Konusu “Çocuk Gelişiminde Zihinsel ve Fiziksel Faktörler”
25 Şubat 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı’nda bu hafta Öğr. Gör. Sümeyye Esra Köten Güçlü’nün “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi” başlıklı sunumu ile programın ikinci semineri gerçekleştirildi.

İslam Eğitimi Okumaları Programı Başladı!
24 Şubat 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz çalışmalarına bir yenisini daha kattı. Modern İslam Eğitimi'ne yönelik başlıca eserlerin müzakere ve tahlil edileceği “İslam Eğitimi Okumaları” programının ilk çalışması dernek merkezinde gerçekleştirildi.

EGP’de “Din Eğitimine Uygun Oyun Dönüştürme Teknikleri” Anlatıldı
23 Şubat 2020

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde hazırlanan 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) ikinci hafta eğitimleri gerçekleştirildi.

Marifetli Öğrencilerimiz Sokağın Nabzını Tuttu
21 Şubat 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde birbirinden farklı etkinliklerle altı yıldır devam eden Marifet Okulu programımız da bu hafta sokak röportajından kitap fuarına, bilimden sanata dair birçok etkinliği gerçekleştirdi.

Yeni Dönemde ADEP'e İlgi Yoğun!
19 Şubat 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde “Din eğitimi ailede başlar” düsturundan hareketle yola çıkan, başladığı günden beri yoğun ilgi ve taleple karşılanan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 2020 Bahar dönemi seminerlerinin ilkini 15 Şubat 2020 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirdi.

ADEP Modelleme Çalışmaları Devam Ediyor
19 Şubat 2020

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), modelleme çalışmaları kapsamında 14-16 Şubat 2020 tarihlerinde düzenlenen “ADEP Eğitici Eğitimi” seminerleri YEKDER dernek merkezinde gerçekleştirildi.

EGP 2020 Bahar Dönemi Çalışmalarına Yeni Katılımcılarıyla Başladı!
17 Şubat 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilkokul, dini bilgiler ve değerler alanına dair çalışmalarda bulunan eğitimci ya da eğitimci adaylarına yönelik hazırlanan 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Bahar dönemi eğitimlerine başladı.

Marifetli Öğrencilerimiz, İkinci Döneme Hızlı Başladı!
13 Şubat 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde altı yıldır sürdürülen ve Türkiye’de 36 il’de uygulanan Marifet Okulu programımızın çalışmaları devam ediyor.