HABERLER

Geleneksel İLKE İftarı Yoğun Katılım İle Gerçekleşti
24 Mayıs 2019

İLKE Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftarda İLKE kurumlarının yöneticileri, çalışanları ve İLKE camiası bir araya geldi.

Alternatif Öğretim Teknikleri: Öğretmen Atölyeleri Tamamlandı!
15 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri komisyonu tarafından öğretmenlerimizin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi, eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duydukları noktalarda destek sağlanması amacıyla düzenlenen Öğretmen Atölyeleri, 2019 Bahar Dönemi Nisan ayında yapılan dört atölye ile gerçekleştirildi.

Âlimlerden Mimari Yapılara Kadar Bir Görsel Şölen: “Endülüs”
14 Mayıs 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında aylık seminerler dizisinde bu ay (Mayıs) Kadıköy Vaizesi Hilal Ferşatoğlu'nun “Endülüs” konu başlıklı semineri, 3 Mayıs Cuma günü dernek binasında gerçekleştirildi.

ASP Katılımcıları Bosna Hersek Gezisi’nde!
10 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından 20- 24 Nisan tarihleri arasında organize edilen ''Bosna Hersek Gezisi'' 40 kişilik Aşamalı Seminerler Programı (ASP) katılımcısı ile gerçekleştirildi. Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Üyesi Züleyha Hamamcıoğlu önderliğinde gerçekleşen gezide heyeti, Bosna’da rehber Sena Kasumavic İmamovic Kemal ve Abdussamed Başaran karşıladı.

Ramazan-ı Şerif’e Özel Mukabele ve Tefsir Programı Başladı
07 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde Ramazan ayına özel mukabele ve tefsir programı 6 Mayıs Pazartesi günü dernek merkezinde başladı.

Marifetli Öğrencilerden Coşkulu Kapanış Programı
07 Mayıs 2019

Bir yıl boyunca yapılan yoğun çalışmaların ardından gençlerin sahne aldığı ve kendilerini ifade etme imkânı bulduğu beşinci yıl kapanış programı, 4 Mayıs 2019 tarihinde Üsküdar Gençlik Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

EGP Bahar Dönemi Mezunlarını Verdi
06 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu tarafından hazırlanan 4-6 yaş ve 7-14 yaşa yönelik Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP), 23 Şubat’ta başlayan bahar dönemi 4 Mayıs Cumartesi günü YEKDER dernek merkezinde yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

Bahar Dönemi Eğitim Seminerleri Önemli Konu ve Konularla Tamamlandı
06 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanan bahar dönemi “Eğitim Seminerleri” mart ve nisan aylarında yapılan dört seminerle tamamlandı. Öğretmenlerin ve öğretmeyi şiar edinmiş herkesin katılımına açık olan seminerler farklı tarih ve saatlerde YEKDER dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Gönüllüler “Geleneksel YEKDER Kahvaltısı”nda Buluştu!
04 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde her yıl düzenlenen geleneksel ''YEKDER Gönüllü Buluşması'' kahvaltı programı bu yıl da 2 Mayıs Perşembe günü Üsküdar Nikâh Sarayı Mavi Salon'unda gerçekleştirildi.

ÖZKURBİR ve BİLTEK Okulları'ndan YEKDER'e Ziyaret
16 Nisan 2019

ÖZKURBİR, BİLTEK ve YEKDER işbirliği ile organize edilen 7. Temel Eğitim Sempozyumu’nun değerlendirmesi vesilesiyle ÖZKURBİR Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Koç ve BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir, kurumumuzu ziyaret etti.

ICIE Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019, DEA tarafından FSMVU işbirliği ile 12-13 Nisan Tarihlerinde Gerçekleştirildi!
16 Nisan 2019

İslam medeniyet mirası ile uyumlu bir eğitim metodu geliştirmek, Batılı kuram ve uygulamaları tartışmaya açmak ve İslam eğitiminin imkânı hakkında fikir alışverişleri yapmak için YEKDER DEA Din Eğitimi Akademisi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ICIE Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019, 12-13 Nisan tarihlerinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Topkapı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler Kitabı Öğreticileri ile Buluşmaya Devam Ediyor
11 Nisan 2019

YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanarak yayımlanan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının tanıtım çalışmaları kapsamında 9 Nisan 2019 Salı günü Sultanbeyli 4-6 Yaş Diyanet Öğreticileri’ne yönelik Sultanbeyli Merkez Kuran Kursu’nda atölye çalışması düzenlendi.

12-13 Nisan’da İslam Eğitiminde Teori Ve Metodoloji Konuşulacak
09 Nisan 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) işbirliği ile 12-13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan ikinci “Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019” FSMVÜ Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

Dolu Dolu Eğitim İçeriğiyle EGP Devam Ediyor
02 Nisan 2019

4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda bu hafta Nurcan Yıldırım ile “Dini Bilgiler Öğretim Yöntemleri” dersi yapıldı. Yıldırım, çocukluk dönemlerinin özelliklerine göre din eğitiminde karşılaşılabilir sorular üzerinde durarak okul öncesi dönemde Allah tasavvuru, somut dönem, ölüm ve merasim konularına değindi.

ASP Aylık Seminerler Kapsamında “Bosna Hersek” Konuşuldu
01 Nisan 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından yürütülen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), aylık seminerler dizisinde bu ay (Mart) ''Bosna Hersek'' konu başlıklı semineri dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ADEP’in Bu Hafta “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” Konusunu İşlendi
28 Mart 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı'nın (ADEP) dördüncü semineri 25 Mart 2019 Pazartesi günü dernek merkezinde Elif Konar Özkan'ın '' Ebeveyn Tutumları ve İletişim'' konu başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Uluslararası Eğitim Söyleşilerine (UES) Fransa ile başladı!
26 Mart 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) farklı coğrafyalarda var olan eğitim sistemlerini, uygulanan eğitim ritüellerini ve eğitimin amacını ele almayı hedeflediği “UES 7 Kıtada 7 Tarz-ı Terbiye” programına Fransa örneği ile başladı.

4-6 Yaş EGP’de 4. Hafta, 7-14 Yaş EGP’de ise 3. Hafta Tamamlandı
26 Mart 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda bu hafta Esra Akdoğan ile “Uygulamalı Materyal Tasarımı”, Uzman Klinik Psikolog Meral Ağ ile “Okul Öncesi Sınıf Yönetimi” dersleri; 7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda Efruze Esra Alptekin ile “Hikâye Anlatıcılığı” dersi 23 Mart Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

7. Temel Eğitim Sempozyumu Gerçekleştirildi!
25 Mart 2019

ÖZKURBİR, BİLTEK ve YEKDER işbirliği ile organize edilen 7. Temel Eğitim Sempozyumu, “2023 Eğitim Vizyonu Perspektifiyle Erken Çocukluk Dönemi - Bilerek Doğuyoruz, Yolda Kaybediyoruz” temasıyla 23 Mart 2019 Cumartesi günü Biltek Okulları Üsküdar Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Eğitimci Geliştirme Programı Eğitimleri Devam Ediyor
18 Mart 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden “4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı” Uzman Psikolog Esra Albayrak ve Arzu Güzin Terzi’nin dersleriyle “7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı” Dilşad Ülkü Sunar ve Şerife Alcan’ın dersleriyle ile 16 Mart 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.