HABERLER

EGP İle Katılımcılarımız Alternatif Eğitim Yöntemlerini Öğreniyor
11 Aralık 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilkokul çağındaki çocuklara değerler eğitimi ve dini bilgiler alanında eğitim veren öğretmenlere ve öğretmen adaylarına destek programı olarak sunulan Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), bu hafta Uzm. Psk. Esra Albayrak’ın “Birey Olmaya Doğru-Gelişim Psikolojisi” ve Ruşen Yavuz’un “Din Eğitimine Uygun Oyun Dönüştürme ve Uygulamalar” konu başlıklı eğitimleriyle tamamlandı.

Marifet Okulu'nda Eğitimler Drama ile Eğlenceli Hale Geliyor
11 Aralık 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Marifet Okulu programı kapsamında öğrenciler, eğitimlerini drama ile eğlenceli hale getirerek gerçekleştiriyor.

Ev Okulu Öğrencilerimiz Zekât ve Sadaka Konularını İşledi
09 Aralık 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Ev Okulu programında öğrencilerimiz, zekât ve sadaka konusunu işlerken ayrıca Hendek Gazvesi'nin mahiyetini öğrendi.

ADEP’te Çocukların İman Gelişimi Ölçütleri ve Destekleri Anlatıldı
09 Aralık 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde altıncı seminerini gerçekleştiren Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), bu hafta 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın sunumu ile “Çocukların İman Gelişimini Nasıl Destekleyebiliriz?” konu başlığı ele alındı.

YEKDER Geleneklerini Yaşatmaya Devam Ediyor
07 Aralık 2019

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) hocaları ve İhtisas grubu tarafından organize edilen geleneksel “YEKDER Yararına Kermes” dernek merkezinde gerçekleştirildi.

AŞAMALI SEMİNERLER PROGRAMI (ASP) EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
07 Aralık 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde, yetişkin hanımlara yönelik olarak gerçekleştirilen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), bu hafta sekizinci derslerini gerçekleştirildi.

Gençlik Eğitimlerimiz Hız Kesmeden Çalışmalarına Devam Ediyor
04 Aralık 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır ortaokul ve lise eğitimlerine devam eden Marifet Okulu programı, gençlerin şahsiyet gelişiminin destekleyerek, bağımsız bir kimlik ve üretken bir kişilik sahibi olmalarını sağlamaya devam ediyor.

EGP’de Çocuk Edebiyatı ve Düşünce Atölyesi Eğitimleri Gerçekleştirildi
04 Aralık 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beşinci hafta eğitimlerini tamamlayan Eğitimci Geliştirme Programı, bu hafta Elif Konar Özkan’ın “Çocuk Edebiyatında Dini Motifler”, Yıldız Kulkul’un “Düşünce Atölye Uygulamaları” ve Ruşen Yavuz’un “Ses Temelli Elif Bâ Öğretimi” dersleri gerçekleştirildi.

Minik Öğrencilerimiz Bu Hafta Etkinliklerini Ev Ortamında Gerçekleştirdi!
30 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde iki pilot öğrenci grubu ile üçüncü aşama çalışmalarına devam eden Ev Okulu programı, bu haftaki etkinliklerini ev ortamında gerçekleştirdi.

Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni Nasıl Olmalıdır?
30 Kasım 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde bahar ve güz dönemi olmak üzere yılda iki defa düzenlenen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), ebeveynlerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamaya devam ediyor.

Şehit Tolga Ecebalın İHL’de İz Bırakan Öğretmenler Programı Düzenlendi
29 Kasım 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Kalite Takip Sistemi Ekim- Kasım ayı faaliyetleri kapsamında Şehit Tolga Ecebalın İHL öğretmenlerine yönelik "Hz. Peygamber'in (s.a.v) Eğitim Metodlarından Hareketle İz Bırakmak" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Alternatif Yöntem “Ses Temelli Elif Bâ Öğretimi”
25 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde çalışmaları süren 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) dördüncü hafta eğitimleri tamamlandı.

ADEP Dördüncü Hafta Eğitimlerinde “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” Konusunu Ele Aldı
25 Kasım 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde eğitimleri devam eden Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), dördüncü hafta eğitimi, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Elif Konar Özkan’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” konu başlıklı semineri ile 23 Kasım 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Marifet Okulu İçin Etkinlik Vakti
22 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde çalışmaları süren Marifet Okulu, dördüncü hafta faaliyetlerine sosyal etkinliklerle devam etti.

EGP’de “Öğrenciyi Tanıma ve Rehberlik” Eğitimi Gerçekleştirildi
19 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde yeni dönem çalışmalarını devam Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) üçüncü hafta eğitimlerini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Dr. Muhammet Öztabak’ın “Öğrenciyi Tanıma ve Rehberlik” ve Ayhan Başak’ın “Öğretim İlke ve Yöntemleri” konu başlıklı dersleriyle dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Ev Okul'lu Minik Öğrencilerimiz Eğitimlerini Uygulayarak Öğreniyor!
19 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmalarına devam eden Ev Okulu, bu hafta kurban, namaz ibadetlerinin yanı sıra sosyal, sanatsal ve oyun etkinliklerini gerçekleştirdi.

Marifetli Öğrencilerimiz Bakış Açılarını Genişletiyor!
14 Kasım 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları devam eden Marifet Okulu programımızın öğrencileri bu hafta, “Evren ve Ben”, “Temizlik Adabı” ve “12 Kızgın Adam Film Tahlili” konularını ele aldı.

Eğitimci Geliştirme Programının İkinci Hafta Eğitimleri Tamamlandı
12 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) ikinci hafta eğitimleri yapılan çalışmalarla tamamlandı.

BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir’den YEKDER’e Ziyaret
11 Kasım 2019

YEKDER, ÖZKURBİR ve BİLTEK Okulları işbirliği ile geçen nisan ayında düzenlenen 7.Temel Eğitim Sempozyumu’nun devamı için BİLTEK Okulları Genel Müdürü Mutalip Hasdemir kurumumuzu ziyaret etti.

Ev Okulu'nda Öğrencilerimiz Uygulamalı Hac Eğitimini Aldı
11 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde üçüncü aşama çalışmalarını sürdüren Ev Okulu programımızın bu haftaki çalışması, öğrencilerimizin ilmihal dersinde "Hac" konusu oldu.