Haberler

2017-2018 Eğitimci Geliştirme Programı Katılımcıları Mezun Oldu
16 Aralık 2018

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen “2017-2018 Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)” katılımcıları, 15 Aralık 2018 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile mezun oldu.

ADEP’te Bu Hafta “Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni”
13 Aralık 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı beşinci hafta semineri, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü Emine Tuğba Demirci’nin “Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni” konu başlıklı sunumu ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.

4-6 Yaş EGP Katılımcıları, “Uygulamalı Tematik Materyal Tasarlama Atölyesi” Dersinde!
12 Aralık 2018

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) dokuzuncu hafta eğitimi 8 Aralık 2018 Cumartesi günü Ruşen Yavuz’un “Uygulamalı Tematik Materyal Tasarlama” konu başlıklı atölyesi ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Öğretmen Akademisi Programı’nda Drama Eğitimi Gerçekleştirildi
11 Aralık 2018

YEKDER, MÜİF ve TİDEF iş birliği ile organize edilen Öğretmen Akademisi Programı, Erdem Çakı’nın “Eğitimde Drama Kullanımı” konu başlığı ile ikinci atölye çalışmasını 8 Aralık 2018 Cumartesi günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yunus Emre Salonu’nda gerçekleştirildi.

Minik Öğrenciler YEKDER Ev Okulu’nda!
07 Aralık 2018

Çocukların dini eğitiminde alternatif çözüm olarak 18 yıldır uygulamaya koyulan ve birçok kurum tarafından modellenen “YEKDER Ev Okulu Programı” minik öğrencileri yetiştirmeye devam ediyor.

ADEP Dördüncü Seminerini Gerçekleştirdi
06 Aralık 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Ailede Din Eğitimi Programı(ADEP) dördüncü seminerini 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Elif Konar Özkan’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” başlıklı sunumuyla dernek merkezinde gerçekleştirdi.

DEMA Materyal Geliştirme Atölyesi Bu Hafta M. Fatih Bütün’ü Konuk Etti!
03 Aralık 2018

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Komisyonu (DEA) bünyesinde sürdürülen DEMA projesi Materyal Geliştirme Atölyesi’nin bu haftaki dersi Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Öğretmen Akademisi Koordinatörü Mehmet Fatih Bütün’ün “Etkileşimli Materyal Geliştirme” başlıklı sunumu 1 Aralık 2018 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Öğretmen Akademisi Programı’nın Atölye Çalışmaları Başladı
01 Aralık 2018

YEKDER, MÜİF ve TİDEF işbirliği ile sürdürülen Öğretmen Akademisi Programı, Dursun Ali Emecen’in “Eğitimin Kısayolu: Oyun” başlığı ile ilk atölye çalışmasını 1 Aralık 2018 Cumartesi günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde gerçekleştirdi.

ASP’de Mescid-i Haram-Kâinatın Kalbi Konuşuldu
01 Aralık 2018

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında düzenlenen aylık seminerler etkinliği, Zeynep Ayhün Özbek ve Nadir Özbek’in “Mescid-i Haram-Kâinatın Kalbi” başlıklı sunumuyla 30 Kasım 2018 Cuma günü dernek merkezinde gerçekleşti.

İnanç Konularına Öğrencilerin Sorularından Bakmak
30 Kasım 2018

YEKDER, MÜİF ve TİDEF işbirliği ile sürdürülen Öğretmen Akademisi Programı’nın son semineri, 29 Kasım 2018 Perşembe günü Nazlı Tutku Kalfa’nın, “İnanç Konularına Öğrencilerin Sorularından Bakmak” konu başlığı ile Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

ADEP’te “Ebeveyn Tutumları ve İletişim”
28 Kasım 2018

“Din eğitimi ailede başlar” sloganıyla Güz dönemi eğitimlerine devam eden Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), üçüncü dersini Uzman Psikolog Esra Albayrak’ın “Ebeveyn Tutumları ve İletişim” konu başlığı ile 28 Kasım 2018 Çarşamba günü dernek merkezinde gerçekleştirdi.

Kur’an Öğretiminde Alternatif Bir Yöntem
26 Kasım 2018

YEKDER, MÜİF ve TİDEF işbirliği ile devam eden Öğretmen Akademisi Programının üçüncü semineri, 26 Kasım 2018 Pazartesi günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu’nda gerçekleşti. YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür’ün selamlama konuşmasıyla başlayan program, Ayşe Öztürk’ün “ Kur’an Öğretiminde Alternatif Bir Yöntem” başlıklı sunumuyla devam etti. Ses temelli elif-ba ile alternatif bir eğitim sunan Öztürk, cüz öğretimine yeni bir sistem ile Kur’an öğretimini nasıl kolaylaştırdığını, doğru ve kalıcı okumayı nasıl sağladığını açıkladı. Öğretmen Akademisi Programı, Nazlı Tutku Kalfa’nın “İnanç Konularına Öğrencilerin Sorularından Bakmak” başlıklı semineriyle 29 Kasım 2018 Perşembe günü Prof. Dr. Raşit Küçük Salonu’nda devam edecek.

YEKDER Aşamalı Seminerler Programı Katılımcıları “Bursa, Akl-I Selim” Gezisinde!
26 Kasım 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri komisyonu tarafından 24 Kasım 2018 Cumartesi günü organize edilen “Bursa, Akl-ı Selim Gezisi” tarihçi Oya Kayacıoğlu rehberliğinde gerçekleşti. 50’yi aşkın katılımcıyla ASP hocalarından Asiye Ergün, Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Koordinatörü Emine Tuğba Demirci ve Yetişkin Eğitimleri komisyonu Üyesi Hacer Berktaş eşlik etti.

DİTİB’ten YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonuna Ziyaret!
23 Kasım 2018

Almanya’da hizmet veren ve bine yakın derneği temsil eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’den (DİTİB) Sami Alphan, Çocuk Eğitimleri Komisyonuna ziyarette bulunarak “Ev Okulu” çalışması hakkında bilgi aldı.

Öğretmenlik, Meslek mi? Meşrep mi?
22 Kasım 2018

YEKDER, MÜİF ve TİDEF işbirliği ile devam eden Öğretmen Akademisi Programının ikinci semineri, 22 Kasım 2018 Perşembe günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yunus Emre Konferans Salonu’nda, Talha Boyalık’ın “Öğretmenlik, Meslek mi? Meşrep mi?” başlıklı sunumuyla gerçekleşti.

ADEP’te Bu Hafta: “Çocuğumu Tanıyor muyum?”
22 Kasım 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri kapsamında devam eden Ailede Din Eğitimi Programı’nın (ADEP) ikinci semineri, 21 Kasım 2018 Çarşamba günü dernek merkezinde Uzman Psikolog Esra Albayrak’ın “Çocuğumu Tanıyor muyum?: Çocuk Gelişimi” konu başlıklı sunumu ile gerçekleşti.

Öğretmen Akademisi Programı Başladı!
21 Kasım 2018

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (MÜİF) ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen program, 19 Kasım 2018 Pazartesi günü MÜİF Prof. Dr. Raşit Küçük Konferans Salonu’nda açılışını gerçekleştirdi.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Yeni Dönemde de Yoğun Katımla Başladı
16 Kasım 2018

YEKDER yetişkin eğitimleri kapsamında yürütülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Güz dönemi programı 14 Kasım Çarşamba günü ebeveynlerin, öğretmenlerin, din eğitimcilerinin ve gençlerin yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

YEKDER, Ailede Din Eğitimi(ADEP) Programı Modelleme Çalışmaları Sürüyor
02 Kasım 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Koordinatörlüğü tarafından Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmalarının ilki bu dönem 27- 28 Ekim tarihlerinde İlim Yayma Cemiyeti’nin Eyüp’teki merkezinde İlim Yayma Cemiyeti şubelerinden gelen katılımcılara yönelik olarak gerçekleştirildi.

Marifet Okulu 2018-2019 Eğitim Dönemine Geleneksel Akitleşme ve Tanışma Töreni ile Başladı!
28 Ekim 2018

YEKDER Marifet Okulu 2018-2019 eğitim dönemine coşkulu bir açılış programıyla başladı. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aşama öğrencileri bir araya geldi. Marifet Okulu lider ve rehber öğretmenleri, öğrenci gruplarıyla gelenekselleştirilen açma-çay eşliğinde kahvaltılarını gerçekleştirdi.