HABERLER

Geleceğin Türkiyesinde Yönetim Raporu 3 Eylül'de Açıklanıyor
19 Ağustos 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı Geleceğin Türkiyesi adıyla gerçekleştirdiği projede eğitimden yükseköğretime, sivil toplumdan dış politikaya, siyasetten yönetime kadar birçok alanda alanında uzman kişilere gelecek vizyonu çizen ve çözüm öneren raporlar hazırlatıyor. Projenin dördüncü raporu olan Geleceğin Türkiyesinde Yönetim 3 Eylül 2019 Salı günü 10:00'da kamuoyuna sunulacak.

Ev Okulu Programımız Farklı Kurumlarda Modellenmeye Devam Ediyor
06 Ağustos 2019

Ümraniye Doğa Etkinlikleri ve Kültür Derneği (ÜMDED) Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çağlar ve ÜMDED İzcilik Spor Kulübü Derneği Başkanı Muharrem Delikurt derneğimizi ziyaret ederek YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Ev Okulu programımız hakkında bilgi aldı. YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu Başkanı Elif Konar Özkan ve Koordinatörü Ayşe Öztürk karşıladı.

YEKDER Öğretmen Yaz Okulu Programı Tamamlandı
03 Ağustos 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Eğitici Geliştirme Programı (EGP) kapsamında 29 Temmuz – 1 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenen dört günlük “Öğretmen Yaz Okulu” eğitim programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

WONDER ve Kubbe Derneklerinden YEKDER'e Ziyaret!
26 Temmuz 2019

Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği (WONDER) Başkanı Mustafa Berat Keskin, Kubbe Eğitim Merkezi Genel Müdürü Musab Kaya ve Kubbe Çocuk Eğitimleri Müdürü Tuğba Aygın derneğimizi ziyaret etti. Heyeti, YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu Başkanı Elif Konar Özkan ve Koordinatörü Ayşe Öztürk karşıladı.

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Uluslararası Eğitim Söyleşileri’nin (UES) Haziran Ayı Gündeminde FAS Vardı!
10 Temmuz 2019

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) ilkini Fransa örneği üzerinden gerçekleştirdiği “UES 7 Kıtada 7 Tarz-ı Terbiye” programına Fas örneği ile devam etti.

YEKDER'de “Dezavantajlı Ailelerin Sorunları” Çalıştayı Düzenlendi!
09 Temmuz 2019

YEKDER DEA Din Eğitimi Akademisi tarafından Dezavantajlı Aile Araştırması Raporu’nun ilk ayağını oluşturan Dezavantajlı Ailelerin Sorunları Araştırması Çalıştayı gerçekleştirildi.

Sedat Özgür: "Sosyal Platformlar İncelenmeli"
06 Temmuz 2019

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, güncel konular üzerine Milat Gazetesi'nden Özlem Doğan'a konuştu. Özgür, "Sosyal platformlar incelenmeli" dedi.

Ev Okulu Yaz Döneminde de Çalışmalarını Sürdürüyor!
01 Temmuz 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen Ev Okulu programı yaz döneminde de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Marifetli Öğrenciler Yaz Kampında Doyasıya Eğlendi!
22 Haziran 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları sürdürülen Marifet Okulu, eğitimlerin tamamlanmasının ardından Gençlik Eğitimleri Komisyonu Koordinatörü Talha Boyalık'ın liderliğinde gelenekselleştirdiği "Marifet Okulu Yaz Kampı" 15-20 Haziran 2019 tarihlerinde Sakarya Yuvacık'ta gerçekleştirildi.

16. Kurumsal koordinasyon Toplantısı Yapıldı
15 Haziran 2019

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği çatısı altında yer alan kurumları ile koordinasyonu artırmak amacıyla yapılan Kurumsal Koordinasyon Toplantılarının 16’ncısı İLKE Merkezinde gerçekleştirildi. Koordinasyon toplantıları dernek yönetim kurulu başkanları, genel sekreterleri ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yapılıyor.

İLKE ve Kurumlarında Bayram Sevinci Yaşandı
05 Haziran 2019

İLKE Derneği tarafından artık geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramında da icra edildi. İLKE’de gerçekleştirilen törende İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) topluluklarının yöneticileri, çalışanları ve gönüldaşları bir araya geldi.

Geleneksel İLKE İftarı Yoğun Katılım İle Gerçekleşti
24 Mayıs 2019

İLKE Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftarda İLKE kurumlarının yöneticileri, çalışanları ve İLKE camiası bir araya geldi.

Alternatif Öğretim Teknikleri: Öğretmen Atölyeleri Tamamlandı!
15 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri komisyonu tarafından öğretmenlerimizin akademik kariyerlerinin zenginleştirilmesi, eğitim öğretim çalışmalarında ihtiyaç duydukları noktalarda destek sağlanması amacıyla düzenlenen Öğretmen Atölyeleri, 2019 Bahar Dönemi Nisan ayında yapılan dört atölye ile gerçekleştirildi.

Âlimlerden Mimari Yapılara Kadar Bir Görsel Şölen: “Endülüs”
14 Mayıs 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Aşamalı Seminerler Programı (ASP) kapsamında aylık seminerler dizisinde bu ay (Mayıs) Kadıköy Vaizesi Hilal Ferşatoğlu'nun “Endülüs” konu başlıklı semineri, 3 Mayıs Cuma günü dernek binasında gerçekleştirildi.

ASP Katılımcıları Bosna Hersek Gezisi’nde!
10 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından 20- 24 Nisan tarihleri arasında organize edilen ''Bosna Hersek Gezisi'' 40 kişilik Aşamalı Seminerler Programı (ASP) katılımcısı ile gerçekleştirildi. Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Üyesi Züleyha Hamamcıoğlu önderliğinde gerçekleşen gezide heyeti, Bosna’da rehber Sena Kasumavic İmamovic Kemal ve Abdussamed Başaran karşıladı.

Ramazan-ı Şerif’e Özel Mukabele ve Tefsir Programı Başladı
07 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde Ramazan ayına özel mukabele ve tefsir programı 6 Mayıs Pazartesi günü dernek merkezinde başladı.

Marifetli Öğrencilerden Coşkulu Kapanış Programı
07 Mayıs 2019

Bir yıl boyunca yapılan yoğun çalışmaların ardından gençlerin sahne aldığı ve kendilerini ifade etme imkânı bulduğu beşinci yıl kapanış programı, 4 Mayıs 2019 tarihinde Üsküdar Gençlik Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

EGP Bahar Dönemi Mezunlarını Verdi
06 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu tarafından hazırlanan 4-6 yaş ve 7-14 yaşa yönelik Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP), 23 Şubat’ta başlayan bahar dönemi 4 Mayıs Cumartesi günü YEKDER dernek merkezinde yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

Bahar Dönemi Eğitim Seminerleri Önemli Konu ve Konularla Tamamlandı
06 Mayıs 2019

Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanan bahar dönemi “Eğitim Seminerleri” mart ve nisan aylarında yapılan dört seminerle tamamlandı. Öğretmenlerin ve öğretmeyi şiar edinmiş herkesin katılımına açık olan seminerler farklı tarih ve saatlerde YEKDER dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Gönüllüler “Geleneksel YEKDER Kahvaltısı”nda Buluştu!
04 Mayıs 2019

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde her yıl düzenlenen geleneksel ''YEKDER Gönüllü Buluşması'' kahvaltı programı bu yıl da 2 Mayıs Perşembe günü Üsküdar Nikâh Sarayı Mavi Salon'unda gerçekleştirildi.