HABERLER

EGP 2020 Bahar Dönemi Çalışmalarına Yeni Katılımcılarıyla Başladı!
17 Şubat 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ilkokul, dini bilgiler ve değerler alanına dair çalışmalarda bulunan eğitimci ya da eğitimci adaylarına yönelik hazırlanan 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) Bahar dönemi eğitimlerine başladı.

Marifetli Öğrencilerimiz, İkinci Döneme Hızlı Başladı!
13 Şubat 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde altı yıldır sürdürülen ve Türkiye’de 36 il’de uygulanan Marifet Okulu programımızın çalışmaları devam ediyor.

Ev Okulu öğrencilerimiz Üsküdar Kitap Fuarı’ndaydı!
12 Şubat 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Ev Okulu programı üçüncü aşama öğrencilerimizi bahar dönemi eğitimlerine sosyal etkinlikle başladı.

ADEP, 2020 Bahar Dönemine Özel Oturumla Başladı!
10 Şubat 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ailelerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamak üzere geliştirilmiş olan ADEP, bahar dönemine özel açılış programı ile başladı.

Oyunlar ve Etkinlikler Kitabımızın Atölye Çalışmasına İlgi Yoğun!
31 Ocak 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde hazırlanarak yayımlanan ve ikinci baskısı çıkarılan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının atölye çalışmaları devam ediyor. 30 Ocak 2020 Perşembe günü dernek merkezinde gerçekleştirilen atölye çalışmasında ilköğretim ve anaokulu öğreticileri tarafından yoğun ilgi gördü.

Marifetli Öğrenciler Kış Kampında!
27 Ocak 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları süren Marifet Okulu, etkinlikleri arasında bulunan “Kış Kampı” geleneğini beşinci yılında da devam ettirdi.

YEKDER’den İHYA Vakfı Ziyareti!
24 Ocak 2020

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Sağlam ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, İHYA Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Kurra Hafız İbrahim Yıldırım'ı ziyaret etti.

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) Güz Dönemi Eğitimlerini Tamamladı
21 Ocak 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde uzun yıllardır hanımlara yönelik “Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer, Kırık Meal ve Hulefa-yı Raşidîn” eğitimlerinin verildiği Aşamalı Seminerler Programı (ASP), Güz dönemi eğitimlerini tamamlayarak ara dönem girdi.

EGP Öğrencileri Sosyal Etkinlikte!
15 Ocak 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı (EGP), eğitiminin son haftalarına doğru “Eğitimin Bir Parçası olarak Sosyal Etkinlik” dersi kapsamında Karaca Ahmet Kabristanı ve Üsküdar Büyük Selimiye Camii'ni ziyaret ettiler.

YEKDER Ailede Din Eğitimi Programı, Diyanet Personellerine Modellendi!
13 Ocak 2020

İstanbul İl Müftülüğü, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, TDV KAGEM Beşiktaş Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Marifetli Öğrencilerimizden Anlamlı Etkinlik
11 Ocak 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları devam eden Marifet Okulu programında mezunlar grubu öğrencilerimiz, bu hafta Ebru Esra Alptekin önderliğinde drama atölyesi gerçekleştirdi.

Ev Okulu Programımız Nihayet Dergi'ye Konu Oldu!
10 Ocak 2020

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Ev Okulu çalışması özelinde Nihayet Dergi Muhabiri İslam Dalp ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

YEKDER 2020 “Kurumsal Koordinasyon Toplantısı"nı Gerçekleştirdi
09 Ocak 2020

YEKDER, 2020 yılının ilk “Kurumsal Koordinasyon Toplantısı”nı dernek merkezinde gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür’ün öncülüğünde gerçekleşen toplantıya, YEKDER ekibi katılım sağladı.

ADEP 2019 Güz Dönemi Eğitimleri Tamamlandı
06 Ocak 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde dört yıldır çalışmaları süren ve ailelerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamak üzere geliştirilmiş olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Güz dönemi eğitimleri dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Ev Okulu’nda “Mükellefin Halleri”
06 Ocak 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları devam eden Ev Okulu programında bu hafta öğrencilerimiz, "Mükellefin Halleri" konusunu işledi. Ev Okulu öğretmenlerinin hazırlamış olduğu ders sonu etkinliği ile farz, sünnet, haram, mübah ve mekruh olan davranışları kavradılar.

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nden YEKDER’e Ziyaret
03 Ocak 2020

Eyüpsultan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü EDEB Sorumlusu Reyyan Savur Gündoğdu, kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Çocuk Eğitiminde İlmihal Öğretiminin Uygulama Yöntemi
02 Ocak 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP), dokuzuncu dersi Ferahiye Sakarya’nın “Ahlak Özel Öğretim Yöntemleri ve Uygulama Örnekleri” sunumu ile gerçekleştirildi.

Birbirinden Güzel Çalışmalarıyla “YEKDER Ev Okulu”
30 Aralık 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde iki pilot öğrenci grubu ile faaliyetlerine devam devam eden Ev Okulu programımızda bu hafta birbirinden güzel çalışmalar gerçekleştirildi. Üçüncü aşama birinci grubunda bulunan öğrencilerimiz, Siyer derslerine devam ederken diğer grubumuz ise İlmihal derslerine devam etti.

TDV KAGEM ile Gerçekleştirilen ADEP Modelleme Çalışması Tamamlandı
30 Aralık 2019

YEKDER, Diyanet İşleri Başkanlığı Sarıyer İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) İstanbul Şubesi işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Sarıyer Aile ve Dini Rehberlik Bürosü’nda gerçekleştirildi.

YEKDER Gönüllüleri Hasbihal Programında Buluştu!
29 Aralık 2019

Çalışmalarında 16 yılı geride bırakan YEKDER, bu hafta sonu önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. YEKDER gönüllüleri, yöneticileri ve çalışanlarını bir araya getiren Hasbihâl programı, 29 Aralık 2019 Pazar günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.