Haberler

Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019 İçin Özet Gönderimi Başladı!
19 Ekim 2018

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) tarafından düzenlenen Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi, 12-13 Nisan 2019 tarihlerinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşecek.

Aşamalı Seminerler Programı (ASP) Yeni Dönem Dersleri Başladı
18 Ekim 2018

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu tarafından düzenlenen Aşamalı Seminerler Programı (ASP), 2018-2019 sezonu eğitimleri başladı. 15 yıl aralıksız devam eden ve yoğun ilgi gören program, alanında deneyimli hocaların rehberliğinde sürdürülüyor.

YEKDER 2018-2019 Açılış Konferansı Coşkuyla Gerçekleşti
14 Ekim 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) 2018-2019 Açılış Konferansı, İhsan Fazlıoğlu’nun “Bilmek, Anlamak ve Anlamlandırmak Üzere” konu başlığı ile 13 Ekim 2018 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İşbirliği İle Gerçekleşecek!
11 Ekim 2018

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) tarafından, 2018 yılında ilki düzenlenen Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi/ International Congress on Islamic Education’nın 2019 yılı hazırlıkları başladı. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile işbirliği imzalandı.

DEMA Materyal Geliştirme Atölyesi İlk Dersini Gerçekleştirdi
07 Ekim 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde gerçekleştirilen Din Eğitimi Akademisi (DEA) Komisyonu, “Din Eğitimi Materyal Arşivi (DEMA) Projesi” ile özgün materyallerini üretiyor.

YEKDER, Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi 2019 Hazırlıklarına Başladı
23 Eylül 2018

YEKDER Din Eğitimi Akademisi (DEA) Komisyonu tarafından organize edilen “Uluslararası İslam Eğitimi Kongresi”nin ikincisi için hazırlıklara başlandı. İlki 27-28 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen ve iki gün süren kongrede, 25 oturumda 90 sunum gerçekleşmiş, organizasyon yurtiçi ve yurtdışından akademisyen, araştırmacı ve eğitimcilerin yoğun ilgisi ile karşılanmıştı. Nisan 2019’da ikincisi düzenlenmesi planlanan kongrenin “Arama ve Hazırlık” toplantısı, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü dernek merkezinde yapıldı.

14. Kurumsal Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
14 Eylül 2018

İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği çatısı altında yer alan kurumları ile koordinasyonu artırmak amacıyla yapılan Kurumsal Koordinasyon Toplantılarının 14’üncüsü Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD)'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Kordinasyon toplantıları dernek yönetim kurulu başkanları, genel sekreterleri ve yönetim kurullarından iki üyenin katılımıyla yapılıyor.

Marifet Okulu Modelleme Çalışmaları İYC Şubeleri ile Devam Ediyor
09 Eylül 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde gerçekleştirilen “Marifet Okulu” programının tanıtım ve modelleme çalışmaları devam ediyor. Temmuz ayında 26 İlim Yayma Cemiyeti (İYC) şubesinin katılımı ile gerçekleştirilen Marifet Okulu tanıtım ve modelleme çalışmalarının ikincisi 8 Eylül 2018 Cumartesi günü Eyüp’teki İYC Genel Merkezi’nde yapıldı.

Karşılaştırmalı Bir Perspektiften Türkiye’de Aile Politikaları Tartışılacak
05 Eylül 2018

İLKE Derneği Politika Notları serisinin sekizincisi YEKDER Yönetim Kurulu Üyemiz Merve Akkuş Güvendi tarafından hazırlandı. Akkuş Güvendi’nin kaleme aldığı “Karşılaştırmalı Bir Perspektiften Türkiye’de Aile Politikaları” başlıklı Politika Notunda sosyal refahı arttırma amacı taşıyan politikaların refah rejimlerinde nasıl olduğu, hangi bileşenlerle birlikte değerlendirildiği ve uygulama sonuçlarının yansımalarının neler olduğu incelenmektedir.

WONDER’den YEKDER’e Ziyaret
09 Ağustos 2018

Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği (WONDER), dün derneğimize bir ziyaret gerçekleştirdi. YEKDER Başkanı Sedat Özgür, yönetici ve koordinatörlerimiz tarafından karşılanan WONDER heyetinde Ali Çiçek, Hamza Özdemir, Kemal Bulut, Ali Akdemir, Yunus Yücel ve Musab Kaya hazır bulundu.

İLEM Mensuplar Komisyonu'ndan YEKDER Yeni Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti
02 Ağustos 2018

Haziran ayında gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile yeni yönetimini seçen YEKDER'e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

YEKDER'de Yeni Dönem Tanışma Toplantısı Gerçekleşti!
28 Temmuz 2018

YEKDER’de yeni çalışma dönemi hazırlıkları sürüyor. Dün dernek merkezimizde gerçekleştirilen tanışma toplantısında, YEKDER Yönetim Kurulu üyeleri, koordinatörler ve dernek çalışanları bir araya geldi.

YEKDER Çalışanlarında Bayrak Değişimleri Gerçekleşti!
28 Temmuz 2018

YEKDER’de Haziran ayında gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul ile yönetim düzeyinde başlayan bayrak değişimi, çalışma alanlarında yapılan düzenlemelerle devam ediyor.

WONDER Eğiticileri ile Gerçekleştirilen EGP Seminerleri Tamamlandı!
27 Temmuz 2018

YEKDER-WONDER işbirliği ile düzenlenen beş günlük Eğitimci Geliştirme Programı bugün tamamlandı.

“Marifet Okulu” Programımızın Modelleme Çalışmaları İYC Şubeleri İle Sürüyor!
26 Temmuz 2018

Uzun yıllardır derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen ve bugüne kadar yüzlerce gencimizin katıldığı “Marifet Okulu” programının tanıtım ve modelleme çalışmaları devam ediyor.

WONDER, Eğitimci Geliştirme Programımıza İştirak Ediyor!
26 Temmuz 2018

Din eğitimi alanındaki çalışmaların kalitesini arttırmaya yönelik olarak hazırladığımız ve bugüne kadar pek çok kişi ve kuruma katkı sunan “Eğitimci Geliştirme Programı” EGP’nin bu ayki katılımcıları, Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği (WONDER).

YEKDER PERSONEL ALIM İLANI
13 Temmuz 2018

Din eğitimi alanında faaliyet gösteren kurumumuz Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği’nin, Üsküdar’daki merkezinde istihdam edilmek üzere “Ofis Personeli” alımı yapılacaktır.

İLKE Derneği'nden Yeni Yönetimimize Hayırlı Olsun Ziyareti
04 Temmuz 2018

Geçtiğimiz günlerde genel kurul toplantısını yaparak yeni yönetimini seçen YEKDER, hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ediyor.

Derya Öncü Koleji Öğretmenleri Atölyede
30 Haziran 2018

YEKDER bünyesinde gerçekleştirilen ‘’Eğitim Atölyeleri’’ kapsamında ‘’Din Öğretiminde Film Okuma ve Din Öğretiminde Oyun’’ atölyeleri yapıldı. Derya Öncü Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi Zümre Başkanı Tülay Akbulut ve beraberinde 11 öğretmen ile katılım sağlandı.

Marifet Okulu Yaz Kampları Çok Eğlenceliydi
30 Haziran 2018

YEKDER Marifet Okulu tarafından 19 Haziran 2018 tarihinde Asya Park Kamp alanında düzenlenen dönem sonu yaz kampları tamamladı. Marifet Okulu öğrencileri kamp boyunca farklı etkinlikler gerçekleştirerek doyasıya eğlendi.