HABERLER

Mukabele Programımız Hatim Duasıyla Sona Erdi
12 Mayıs 2021

İslam dünyasında 14 asırdır süren mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz mukabele programı, bugün yapılan hatim duasıyla nihayete erdi.

Mukabele Vakti İle Ramazan-ı Şerif Yolculuğunun Yarısına Geldik
28 Nisan 2021

YEKDER’in hanımlara yönelik ve çevrimiçi olarak düzenlediği, Ramazan-ı Şerif’in önemli bir ameliyesi olan “Mukabele” ve “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” programı on beşinci gününde katılımcıların ilgisi ile devam ediyor.

2021 Bahar Dönemi İnsan ve Toplum İlm-İ Hâli Programı Tamamlandı
17 Nisan 2021

“Aile, dünyaya açılan kapıdır.” ilkesinden hareketle YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde ebeveynlerin ilgisine sunulan İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı, 2021 Bahar dönemini tamamladı.

“Mukabele Vakti” Programımıza İlgi Devam Ediyor
16 Nisan 2021

Ramazan ayının yüzyıllardır uygulanagelen mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz programımız, katılımcıların yoğun ilgisi ve müşahedesi ile başladı.

ADEP Bahar Dönemi Kapanış Programında Çocuklar Şenlendi!
15 Nisan 2021

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) son üç seminerini gerçekleştirerek Bahar dönemini tamamladı. Ebeveynlere yönelik olarak sürdürülen programda Emine Tuğba Demirci, Doç. Dr. Bilal Yorulmaz ve Kevser Şenel Yılmaz sunuşta bulundu.

YEKDER’den Birikim Okulları Eğitim Müdürü Salih Eren’e Ziyaret
08 Nisan 2021

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Genel Sekreterimiz Yasin Aydın ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörümüz Ayşe Öztürk, Birikim Okulları Eğitim Müdür Salih Eren’i ziyaret etti.

ADEP Modelleme Seminerleri Şimdi Danimarka’da!
06 Nisan 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), gerçekleştirildiği ilk günden beri aldığı yoğun teveccüh ile çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor. Geliştirdiği özgün içeriklerle dünya çapında ilgileri üzerinde toplayan ADEP, şimdi Danimarka’ya modelleniyor.

Okul Öncesi Eğitimde Adab Sempozyumu Gerçekleştirildi!
05 Nisan 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde düzenlenen “Okul Öncesi Eğitimde Adab Sempozyumu - Bilerek Doğuyoruz, Yolda Kaybediyoruz” temasıyla 3 Nisan 2021 Cumartesi günü çevirim içi olarak gerçekleştirildi.

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 No’lu Şubesinden YEKDER’e Ziyaret
31 Mart 2021

Eğitim Bir Sen İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, Üsküdar Sultantepe Temsilcisi Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, Ortaokulu Müdürü Semih Durmuş, Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu Müdürü Muhammet Fatih Aydemir ve TEV Türkan Sedefoğlu İlkokulu Müdürü Yasin Çelik, YEKDER’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İnsana ve Topluma Dair Her Şey, İnsan ve Toplum İlm-i Hâli’nde!
26 Mart 2021

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” eğitim programının yedinci haftası tamamlandı. Psikoloji, sağlık, medya ve kültür alanlarındaki dört farklı konu başlığı ile eğitimler devam ediyor.

Ebeveynler, “Ailede Din Eğitimi” Konusunda Yetkinleşiyor!
23 Mart 2021

2021 Bahar Dönemi Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) seminerlerinin sekizinci haftası tamamlandı. Programda bu ay; Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça ile “Çocukların İman Gelişimini Nasıl Destekleyebiliriz?”, Dr. Ramazan Gürel ile “Çocukların İbadete Teşviki ve İbadet Alışkanlığının Kazandırılması” ve Ayşe Öztürk ile “Çocukların Kur’ân-ı Kerim Eğitimine Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” konu başlıkları sunuldu.

Çocuk Eğitimleri Komisyonu Bahar Dönemi Toplantısını Gerçekleştirdi!
23 Mart 2021

Okul öncesi dönem ve ilkokulda din eğitimi ihtiyacını karşılamak üzere özgün, kaliteli, mahiyeti ve uygulanışı itibariyle eğlenceli din eğitimi programı geliştiren YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu üyeleri, bahar dönemi toplantısını gerçekleştirdi.