HABERLER

ADEP 2020 Güz Dönemi Yurtiçi Ve Yurtdışı Katılımcılarımız İle Başladı
21 Eylül 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ebeveynlerin, çocuklarına nitelikli din eğitimi verme konusunda altı yıldır sürdürülen “Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP)”, zengin içeriği ile yeni döneme başladı. Yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların dahil olduğu program, 11 hafta boyunca uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecek.

YEKDER Kurumsal Ziyaretlerine Devam Ediyor
11 Eylül 2020

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk, Genel Sekreter Yasin Aydın ve Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Başkanı Şaban Karaköse ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) Başkanı Mustafa Yelek’i ziyaret etti.

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Genel Müdürü Mesut Tan’a Ziyaret
11 Eylül 2020

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Genel Sekreter Yasin Aydın ve Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Genel Müdürü Mesut Tan ve İYC Eğitim Koordinatörü Kurtuluş Öztürk'ü ziyaret etti.

ASP Eğitimcileri Değerlendirme Toplantısında Bir Araya Geldi
10 Eylül 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır hanımlara yönelik temel dini bilgilerin verildiği Aşamalı Seminerler Programı’nın (ASP) eğitimcileri, gerçekleştirilen genel değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

YEKDER’den İLEM’in Yeni Başkanına Ziyaret
09 Eylül 2020

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, kardeş kuruluşumuz İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Başkanı Abdülkadir Macit’i ziyaret etti.

ADEP Materyal Atölyesi Ekibi Motivasyon Yemeğinde Bir Araya Geldi
09 Eylül 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) seminerlerinde sıkça karşılaşılan, ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu, uygulama-etkinlik eksikliğini tamamlamak üzere yola çıkan ADEP Materyal Atölyesi ekibi, Şubat ayından beri çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor.

Avrupa’daki WONDER Öğretmenlerine Yönelik Eğitim Atölyeleri Gerçekleştirildi
04 Eylül 2020

Öğretmenlerin alandaki ihtiyaçlarını karşılamayı, becerilerini arttırmayı ve uzaktan eğitim sürecinde nitelikli eğitimin yollarını göstermeyi hedefleyen “Eğitim Atölyeleri”nin bu ayki katılımcıları, WONDER’den “Kubbe Çocuk Öğretmenleri” oldu.

DKAB öğretmenlerine Özel “Uygulamalı Online Eğitim”
29 Ağustos 2020

Yeni eğitim-öğretim dönemi ile birlikte öğretmenlerin online eğitim sürecini daha iyi yönetebilmek ve öğrencilerin derslere daha hızlı adapte olabilmesini sağlamak adına kurumlara özel gerçekleştirdiğimiz “Eğitim Atölyeleri” devam ediyor.

İslam Eğitimi Okumaları "Kınalızâde Ali Efendi’nin İslam Eğitimine Bakışı"
19 Ağustos 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde 2020 Bahar döneminde başlayarak haftalık periyotlarla devam eden "İslam Eğitimi Okumaları", Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın yönetiminde farklı konu ve konuklarla okuma çalışmaları sürüyor.

2 Kıta 8 Ülke 140 Eğitimci, Eğitimci Geliştirme Programı'nda
12 Ağustos 2020

Pandemi sürecinde dijital ortama aktardığımız Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) modül çalışmamıza bir yenisini daha katarak “Online EGP Yaz Atölyeleri”ni başlattık. Almanya, Avusturya, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’nin 23 farklı şehrinde din eğitimi alanında görev yapan eğitimciler EGP’de buluştu.

Çocuklara İbadet Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?
24 Temmuz 2020

Online eğitim kapsamında başlatmış olduğumuz yaz dönemi Ailede Din Eğitimi Programı’na Türkiye’nin farklı şehirlerden 400’e yakın ebeveyn katılım gösteriyor. Katılımcılarımızdan gelen soruların başında çocukların ibadet eğitimi oldu.

Dört Günlük İlim Yolculuğu Tamamlandı!
21 Temmuz 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde yaz dönemine özel olarak düzenlenen dört günlük “Online Eğitimci Geliştirme Programı (EGP)”, Türkiye’nin farklı bölgelerinden katılım gösteren 80 eğitimci ile tamamlandı.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Modelleme Çalışmaları İle Yaygınlık Kazanıyor!
19 Temmuz 2020

ADEP Eğitici Eğitimlerimize katılım gösteren 49 diyanet personeli, ADEP seminerlerini görev aldıkları kurumlarda online olarak uygulamaya başladı.

20 Şehirden 80 Eğitimci EGP'de Buluştu!
16 Temmuz 2020

Pandemi sürecinde dijital ortama aktardığımız eğitimlerimizi, Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) ile sürdürüyoruz. Dinî bilgiler derslerinde öğrenciye ulaşmada birçok yöntem ve tekniklerin uygulamalı olarak gerçekleştirildiği programımızda 20 şehirden 80 eğitimciyi ağırlıyoruz.

55 Farklı Şehirden 370 Katılımcı ile Ailede Din Eğitimi Programı Yaz Dönemi Düzenlendi!
09 Temmuz 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülmekte olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Anadolu’nun farklı şehirlerinden gelen yoğun talep üzerine ADEP online yaz dönemi programını başlattık.

İslam Eğitimi Okumaları Müzakere Grubunda Dr. Şeyda Öztürk Ağırlandı!
06 Temmuz 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde haftalık periyotlarla online olarak sürdürülen İslam Eğitimi Okumaları müzakere çalışmasında Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şeyda Öztürk ağırlandı.

Emin Grup’tan YEKDER’e Ziyaret!
06 Temmuz 2020

Emin Akademi bünyesinde hayata geçirilecek olan “Elbirliği Gelişim Okulu Projesi” kapsamında kurumumuza ziyarette bulunan Ahmet Yasir Erol, yapılacak atölye çalışmaları hakkında eğitim içeriklerini Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür’e anlattı.

ADEP Eğitici Eğitimleri Programının Sertifikaları Dağıtıldı
01 Temmuz 2020

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) iş birliği ile diyanet personellerine yönelik düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, sertifika takdim töreniyle tamamlandı.

ASP Bahar Dönemi Eğitimleri Tamamlandı!
29 Haziran 2020

Tefsir, Hadis, Fıkıh, Siyer, Kırık Meal ve Hulefa-yı Raşidîn dersleri ile yetişkin hanımlara yönelik temel İslami bilgileri edinme imkânı sağlayan Aşamalı Seminerler Programı’nın (ASP) bahar dönemi eğitimleri tamamlandı.

İslam Eğitimi Okumaları Çalışmalarına Devam Ediyor!
26 Haziran 2020

Modern dönemde yazılmış İslam eğitimi eserlerinin incelenmesiyle İslam felsefesinde eğitimin rolü üzerinde müzakerelerde bulunulan programda geçtiğimiz hafta Mevlana Celaleddin Rumi’nin eğitim geçmişi ve eğitim hakkındaki görüşleri tartışıldı.