4-6 Yaş EGP’de 4. Hafta, 7-14 Yaş EGP’de ise 3. Hafta Tamamlandı

26 Mart 2019

YEKDER, Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden 4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda bu hafta Esra Akdoğan ile “Uygulamalı Materyal Tasarımı”, Uzman Klinik Psikolog Meral Ağ ile “Okul Öncesi Sınıf Yönetimi” dersleri; 7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nda Efruze Esra Alptekin ile “Hikâye Anlatıcılığı” dersi 23 Mart Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.

 

Esra Akdoğan “Uygulamalı Materyal Tasarımı” dersinde, 4-6 yaş çocuğu için uygulanabilir eğitici ve eğlendirici oyunları katılımcıların deneyimine sunarken aynı zamanda materyal üzerinden farklı oyun tasarımlarının nasıl yapılacağını anlattı. Akdoğan’dan sonra Uzman Klinik Psikolog Meral Ağ “Okul Öncesi Dönemde Sınıf Yönetimi” dersinde öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki üçlü diyalogun nasıl kurulması gerektiğine değindi. Çocukların okula uyum süreci, sınıf düzeni, normal ve kriz anı yönetimi konularını anlattı.

 

Efruze Esra Alptekin “Masal ve Hikâye Anlatıcılığı” dersinde, hikaye anlatıcılığı tekniklerinin üzerinde durdu. Alptekin, bir hikayenin iskeletini çıkarma, göz teması kurma, beden dilini kullanma ve farklı sesleri çıkarma çalışmalarını yaptırdı. Ders katılımcıların aktif katılımıyla tamamlandı.

 

EGP eğitimleri dönem boyunca cumartesi günleri dernek merkezinde devam edecek.