4-6 Yaş ve 7-14 Yaş EGP Eğitimleri Devam Ediyor!

11 Mart 2019

YEKDER Eğitici Eğitimleri Komisyonu bünyesinde devam eden Eğitimci Geliştirme Programı’nda (EGP), bu hafta 4-6 Yaş EGP’de “Öğrenciyi Tanıma Yöntemleri” ve “Uygulamalı Materyal Tasarımı” konu başlıkları dersi işlenirken 7-14 Yaş EGP’de ise “Eğitimde Drama Kullanımı” konu başlıklı atölye çalışması ile dernek merkezinde gerçekleştirildi.


4-6 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın üçüncü haftasında Uzman Klinik Psikolog Fatma Zehra Gelgör ile “Öğrenciyi Tanıma Yöntemleri” dersi yapıldı. Gelgör 4-6 yaş çağındaki çocuğun duygusal gelişiminin etkili iletişim kurmadaki rolü üzerinde durdu. Çocukların duygu ve arzularının kabul edilebilir ancak bütün davranışlarının kabul edilemez olduğunu; annenin veya öğretmenin çocuğun davranışlarına sınır koymasının gerekli ve önemli olduğunu ifade etti. Ders katılımcılarla yapılan soru- cevabın ardından sona erdi. Haftanın ikinci dersi Esra Akdoğan ile “Uygulamalı Materyal Tasarımı” oldu. Derste, katılımcılar tarafından hazırlanan materyaller Akdoğan ve katılımcılar tarafından değerlendirildi. Materyallerin kullanım alanları ve faydaları üzerinde duruldu.


7-14 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın bu haftaki dersi Erdem Çakı ile “Eğitimde Drama Kullanımı” oldu. Çakı, çember etkinliğiyle tanışma yaparak derse başladı. Ardından, donuk imge, ayna çalışması, dramatizasyon ile  drama teknikleri uygulanarak tecrübe edildi. Ders katılımcıların aktif katılımı ile sona erdi.

EGP eğitimleri dönem boyunca cumartesi günleri dernek merkezinde devam edecek.