Açı Koleji Ataşehir Şubesine Ziyaret

10 Ağustos 2021

YEKDER Genel Sekreteri Yasin Aydın ve Çocuk Eğitimleri Koordinatörü Ayşe Öztürk, Açı Koleji Ataşehir Şubesi Kurucu Müdürü Dursun Öz’ü ziyaret etti. 


YEKDER Yayınları bünyesin hazırlanan “Okul Öncesi Adab Okulu” kitap seti özelinde gerçekleşen ziyarette okul öncesi çocukların bilişsel, sosyal, duygusal ve ahlaki gelişim dönemleri ve hazır bulunuşlukları konuşuldu. 


Aydın, “Okul Öncesi Adab Okulu” kitap seti ile öğrencilere, İslami değerlere ve kavramlara aşinalık kazandırma, değer ve kavramları sevdirme, İslam adabına uygun davranış edindirmeyi hedeflediklerini belirterek “Adab Okulu Programı devlet okulu ile özel okullarda 3 yıl pilot olarak uygulanmış, hazırlanan raporlar neticesinde revizyon çalışmaları tamamlanarak yayın aşamasına geçilmiştir” dedi.


Dört kitaptan oluşan setin içeriklerinden bahseden Öztürk de “Öğretmenler için onlara rehberlik edecek Öğretmen Kılavuz Kitabı ile öğrenciler için renkli birçok etkinlikten oluşan Öğrenci Etkinlik kitabı bulunmaktadır. Set içinde Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatını akıcı bir tarzla anlatan, her bir değerde Peygamberimizin davranışlarını çocuğun hayatına taşımayı amaçlayan Benim Peygamberim kitabı bulunmaktadır. Aynı zamanda Adab Okulu Program başlıklarından her bir konu için hazırlanmış Adab Hikâyeleri kitabı da set içinde bulunmaktadır. Adab Okulu Eğitim seti toplam dört kitaptan oluşmaktadır. Benim Peygamberim ve Adab Hikâyeleri sadece öğretmenlerin değil aynı zamanda ebeveynlerinde başucu kitabı olacaktır” ifadelerini kullandı. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Öz ise okul öncesi alanına dair önemli bir çalışmaya imza atan YEKDER’e teşekkürlerini sunarak değerler eğitimine önemli bir katkı olacağını söyledi. 


Ziyaret, iki kurum arasında karşılıklı işbirliği temennisinin ardından hatıra fotoğrafının çekimi ile sonlandı.