ADEP 2019 Güz Dönemi Eğitimleri Tamamlandı

06 Ocak 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde dört yıldır çalışmaları süren ve ailelerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamak üzere geliştirilmiş olan Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Güz dönemi eğitimleri dernek merkezinde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.


Kendi alanında uzman eğitimcilerin seminerleriyle 10 hafta boyunca farklı konularda gerçekleştirilen ADEP’te, “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü”, “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi”, “Ebeveyn Tutumları ve İletişim”, “Çocukların Dini Gelişimi Açısından Ev Ortamının Düzenlenmesi”, “Çocukların İman Gelişimini Nasıl Destekleyebiliriz?”, “Çocukların İbadete Teşviki ve İbadet Alışkanlığının Kazandırılması”, “Çocukların Ahlaki Gelişimini Nasıl Destekleyebilirim?”, “Çocukların Kur’ân-ı Kerim Eğitimine Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” ve “Ebeveynlerin Kullanabilecekleri Yazılı, Görsel ve İşitsel Kaynaklar” konu başlıkları ele alındı.


Programın son hafta semineri olan “Ebeveynlerin Kullanabilecekleri Yazılı, Görsel ve İşitsel Kaynaklar” konusu Kevser Şenel Yılmaz’ın sunumunun ardından YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ve Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanı Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın katılımı ile programın genel değerlendirilmesi yapıldı. Katılımcılar, program hakkında görüşlerini belirterek memnuniyetlerini dile getirdi. 


Program, Dernek Başkanı Sedat Özgür ve Komisyon Başkanı Gülsüm Pehlivan Ağırakça’nın katılımcılara sertifika takdimi ile son buldu.