Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) Modelleme Çalışmaları İle Yaygınlık Kazanıyor!

19 Temmuz 2020

ADEP Eğitici Eğitimlerimize katılım gösteren 49 diyanet personeli, ADEP seminerlerini görev aldıkları kurumlarda online olarak uygulamaya başladı.


YEKDER, İstanbul İl Müftülüğü ve TDV KAGEM İstanbul Şubesi işbirliği ile geçtiğimiz eylül ayında Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışması eğitimleri düzenlendi. YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde hazırlanan “ADEP Eğitici Eğitimleri” programına Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan 49 Kur’an Kursu Öğreticisi ve vaiz(e) katılım gösterdi. Güz ve Bahar dönemlerinde ayrı ayrı olmak üzere gerçekleştirilen ADEP Eğitici Eğitimleri’ni tamamlayan 49 din görevlisi, 11 haftalık ADEP seminerlerine katılarak modelleme çalışmasının eğitim bölümünü tamamlamış ve 6 Temmuz tarihinde online olarak uygulamaya başlamıştır.


TDV KAGEM modelleme ile ADEP’i yaygınlaştırıyor


TDV KAGEM İstanbul Şubesi Koordinatörlüğünce gerçekleştirilen ADEP modelleme çalışması yaşanan pandemi ile beraber eğitimlerini dijital ortamda sürdürüyor. YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu danışmanlığında TDV KAGEM İstanbul Şubesi’nin düzenlenen programda diyanet personelleri de seminer eğitimcileri olarak sunumlarını gerçekleştiriyor. Katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılanan programda, ebeveynlerin zihnindeki sorular da cevaplanıyor. Öğle ve akşam vakitlerinde olmak üzere iki farklı grupla gerçekleştirilen program 23 Temmuz Perşembe günü sona erecek.