Ailede Din Eğitimi Programı Daha Kapsamlı Hale Geliyor

25 Şubat 2020

Çocukların inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik yapabilecekleri çalışmalar konusunda ebeveynlere uygulamalı bir eğitim sunan YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu, Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) kapsamında atölye çalışmalarını başlattı. 


Ailelerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamak üzere geliştirilen ADEP, dört yıldır ebeveynler, eğitimciler, kurum ve kuruluşların çalışanları tarafından ilgi ile takip edilmekte, farklı bölgelerden yoğun bir talep görmektedir. Gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcıların, aldığı eğitimleri uygulamak konusunda, desteğe ihtiyaç duyduğu gözlemleyen YEKDER, bu ihtiyacın karşılanması amacıyla alanında uzman eğitimciler tarafından ADEP Materyal Kitabı’nın çalışmalarını başlattı. 


Ebeveynler için başucu kitap!


ADEP’in devamı olan materyal kitabı, içerisinde barındıracağı etkinlikler, oyunlar, kitaplar, evde yararlanılabilecek görsel ve işitsel kaynaklar ile ebeveynlerin, eğitimcilerin ve bu alana ilgi duyanların başucu kitap olması amaçlanmaktadır. 


Materyal kitabını hazırlamak Doç. Dr. Bilal Yorulmaz ve Kevser Şenel Yılmaz’ın öncülüğünde 22 Şubat 2020 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirilen atölye çalışması gerçekleştirildi. Materyal hazırlarken dikkat edilecek hususların anlatıldığı ilk çalışma günün aynı zamanda sınırları da belirlendi.