Çocuk Eğitimleri Komisyonu Bahar Dönemi Toplantısını Gerçekleştirdi!

23 Mart 2021

Okul öncesi dönem ve ilkokulda din eğitimi ihtiyacını karşılamak üzere özgün, kaliteli, mahiyeti ve uygulanışı itibariyle eğlenceli din eğitimi programı geliştiren YEKDER Çocuk Eğitimleri Komisyonu üyeleri, bahar dönemi toplantısını gerçekleştirdi. 


Komisyon Başkanı Elif Konar Özkan’ın katılımıyla hasbihal şeklinde başlayan toplantı da genel çalışmalar değerlendirilerek pandemi döneminde aktif olarak yapılan öğretmen atölyeleri ele alındı. Yayın çalışmalarına değinen Konar Özkan, “Üç yıllık emeğin nihayetinde kitap haline gelen ‘Okul Öncesi Adab Okulu Seti’ çok şükür tamamlandı. Bunun yanı sıra Kur’an Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler kitabının devamı şeklinde olan ‘İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler’ kitabını da okuyucularıyla buluşturduk. Gayret eden emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.


Zengin içeriği ve alanında uzman eğitimci kadrosuyla 3 Nisan 2021 Cumartesi günü düzenlenecek olan “Okul Öncesi Eğitimde Adab Sempozyumu” hakkında bilgi veren Özkan, “Sempozyumun panel kısmında genelden özele doğru okul öncesi dönem sosyal duygusal gelişim özellikleri, çocuğun kişilik gelişimi, adab eğitimi ve MEB müfredatına din ve değerlerle ilişkili uygulamaların nasıl uyarlanabileceği konularına değineceğiz. Bu program ile alana dair bir ilke daha imza atmış olacağız.” İfadelerini kullandı. Sempozyumda ayrıca 24 atölye çalışması ile okul öncesi dönemde kişilik gelişimi, karakter oluşumu açısından adabın kazanımı ve pekiştirilmesi için çocuğa göre ve çocuk gerçekliğine uygun uygulamalara yer verildiğini belirtti. 


Toplantı üyelerin dilek ve temennilerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek tamamlandı.