Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni Nasıl Olmalıdır?

30 Kasım 2019

Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde bahar ve güz dönemi olmak üzere yılda iki defa düzenlenen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), ebeveynlerin, çocuklarının din eğitimine nitelikli katkı yapmalarını sağlamaya devam ediyor.


Program, her hafta farklı konu ve konuklarla eğitimlerini gerçekleştirirken bu haftaya kadar “İslam Geleneğinde Ailenin Eğitimsel Rolü”, “Çocuğumu Tanıyor Muyum?: Çocuk Gelişimi”, Ebeveyn Tutumları ve İletişim” konu başlıkları ele alındı. Bu hafta da Saliha Serenli Kızılkaya’nın sunumuyla “Çocukların Dini Gelişiminde Ev Düzeni” konu başlığı ile 30 Kasım 2019 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi. 


Çocukların gelişimini etkileyen ve şekillendirmesinde önemli faktör olan ev düzeni ile alakalı örneklendirmeler de bulunarak pratik bilgiler veren Serenli Kızılkaya, sağlıklı bir ev düzeninde en önemli hususun; aile bireylerinin, birbirlerinin sınırlarına riayet etmesi olduğunu ifade etti. Serenli Kızılkaya, “İbadetler çocuklara aktarılırken kültürel ögelerden faydalanılarak şenlik görünümünde gerçekleştirilirse çocuğun zihninde de kalıcı olma özelliği artacaktır” dedi.