DEMA Materyal Geliştirme Atölyesi Bu Hafta M. Fatih Bütün’ü Konuk Etti!

03 Aralık 2018

YEKDER Din Eğitimi Akademisi Komisyonu (DEA) bünyesinde sürdürülen DEMA projesi Materyal Geliştirme Atölyesi’nin bu haftaki dersi Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Öğretmen Akademisi Koordinatörü Mehmet Fatih Bütün’ün “Etkileşimli Materyal Geliştirme” başlıklı sunumu 1 Aralık 2018 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.


Din eğitimcilerine yönelik uygulamalı interaktif etkileşim eğitim içeriğinin hazırlanması hakkında bilgi veren Bütün, atölyede materyal hazırlama yazılımı “iSpring Suite” programını gösterdi. Programın din öğretiminde  nasıl kullanılacağını açıklayan Bütün, dijital ortamda ve sınıf içerisindeki materyal ihtiyacını karşılayabilecek ve dersi eğlenceli hale getirebilecek "Diji-Din" uygulamasına da değindi.


DEA Komisyon Başkanı Arife Gümüş ve Başkan Yardımcısı Hafsa Nur Aslanoğlu'nun da iştirak ettiği atölyede, etkileşimli materyallerin hangi alanlarda ve nasıl kullanılabileceği hususlarında Bütün’den bilgi aldı. Yaklaşık üç saat süren atölye, öğretmenlerin örnek materyal üretmeleri ve bu materyallerin tanıtımıyla sona erdi.