Eğitimci Geliştirme Programının İkinci Hafta Eğitimleri Tamamlandı

12 Kasım 2019

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden 8-12 Yaş Eğitimci Geliştirme Programı’nın (EGP) ikinci hafta eğitimleri yapılan çalışmalarla tamamlandı. 


Programın ilk dersi Esra Akdoğan’ın “Din Eğitiminde Materyal ve İçerik Üretme” konu başlığı ile başladı. Akdoğan, materyalin çocuklara somut ve yaşantıya dayalı öğrenme ortamı sunan araçlar olduğunu belirterek duyu organlarının materyal hazırlamada hayal gücünün önemine değindi.


Programın ikinci dersi Şerife Alcan’ın “Eğitimin Bir Parçası, Sosyal Etkinlik” konusu oldu. Alcan, Ev Okulu programının tamamlayıcısı olmasının yanı sıra uygulama kısmını oluşturduğunu aktardı. Sosyal etkinlik dersi ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları açıklayan Alcan, etkinliğin eğlenceli kısmı olan oryantiring hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


Programın son dersi Ayhan Başak’ın “Öğretim İlkelerinden Bireysellik ve Otorite” eğitimi ile tamamlandı. Eğitim son bölümünde öğretim yöntemlerinden soru cevap tekniklerini sunan Başak, katılımcıların interaktif süreçlerini değerlendirdi.