EGP’de Bu Hafta Eğitimin Bir Parçası Sosyal Etkinlik Gerçekleştirildi

15 Aralık 2021

Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) katılımcıları, "Eğitimin Bir Parçası olarak Sosyal Etkinlik” dersi kapsamında bu hafta dış etkinlik ziyaretlerinde bulundu.


Şerife Alcan öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte ilk durak Küçük Selimiye Camii ve Selimiye Ayşe Hatun Namazgah’ı oldu. Kültür-sanat yönleriyle katılımcıları bilgilendirmelerde bulundu. Etkinliğin devamında Üsküdar Büyük Selimiye Camii’ne doğru hareket edildi. Külliye olarak inşa edilen yapının bölümleri daha önce görevlendirilen öğrenciler tarafından katılımcılara anlatıldı.


Etkinlik süresince, sosyal etkinlik yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar hatırlatıldı. Cami adabının öğrencilere nasıl verileceği hakkında örnekler sunuldu. Etkinliğin en eğlenceli kısmı olan oryantiringi büyük bir heyecanla uygulayan Alcan, etkinliğin sonunda katılımcılara hediye verdi. Külliyenin hamamı olarak kullanılan, yakın tarihte restore edilen Nevmakan’a geçildi. Tatlı ve çay ikramı eşliğinde öğrencilerin değerlendirmeleri alındı. Sosyal etkinlikten duydukları memnuniyeti belirten katılımcılar, bu tarz etkinliklerin tekrarlanmasını temenni ederek YEKDER’e ve Şerife Alcan’a teşekkür ettiler.