Ev Okulu’nda Bu Hafta Cuma Sünnetleri ve Kahoot Etkinliği Gerçekleştirildi

04 Mart 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Ev Okulu çalışmasında bu hafta minik öğrencilerimiz, kalp şeklinde renkli kâğıtlara yazdıkları Cuma sünnetlerini öğrenirken oyun tabanlı Kahoot uygulamasıyla da eğlendi.


Çocukların Kur'an-ı Kerim, siyer, ahlak, ilmihal ve temel dini bilgileri, arkadaşlarıyla birlikte öğrenebileceği program olan Ev Okulu çalışması ile alternatif bir din eğitimi imkânı sağlanıyor. Bu haftaki eğitim çalışmaları kapsamında minik öğrencilerimiz, ilmihal dersinde “Cuma Namazı” konusunu işledi. Ders içeriğinde Cuma’nın sünnetleri etkinliğini gerçekleştirdiler. Etkinlikte öğrencilerimiz, renkli kâğıtlardan hazırladıkları kalp materyaline Cuma Günü’nün sünnetlerini yazarak bilgileri pekiştirdi. 


Oyun Tabanlı Öğrenme Uygulaması “Kahoot”


Minik öğrencilerimiz, Ev Okulu’nda teorik ve pratik eğitimin yanı sıra etkinlik çalışmalarıyla da keyifli vakit geçiriyor. Okullarda ve diğer eğitim kurumlarında eğitim teknolojisi olarak kullanılan oyun tabanlı bir öğrenme platformu olan “Kahoot” uygulaması ile öğrencilerimiz, basit bir şekilde quizlerle soruları cevapladı. Tablet ve akıllı telefonlarla oyuna bağlanan öğrencilerimiz, herkesin görebileceği şekilde tahtaya yansıtılan soruları birlikte cevaplayarak eğlenceli anlar yaşadı.