Gençlik Eğitimlerimiz Hız Kesmeden Çalışmalarına Devam Ediyor

04 Aralık 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır ortaokul ve lise eğitimlerine devam eden Marifet Okulu programı, gençlerin şahsiyet gelişiminin destekleyerek, bağımsız bir kimlik ve üretken bir kişilik sahibi olmalarını sağlamaya devam ediyor.

Marifet Okulu, sosyal etkinlikleriyle öğrencileri motive ederken aynı zamanda zengin eğitim içeriği ile eğitiyor. Öğrencilerimiz bu hafta; “Soru-Yorum”, “Röportaj”, Yapay Zekâ” ve sanatsal çalışmalarla “Musiki” eğitimlerini gerçekleştirdi.

Yapay zekâ konularını irdeleyen öğrencilerimiz toplumun bu konulardaki nabzını ölçmek, insanların farklı düşüncelerini ve görüşlerini almak için sokak röportajına çıktılar. Lise birinci kademe öğrencilerimiz; evrenin var oluşunu, gökyüzünü, doğa ve insanın gizemi ile ilgili sorulara yanıt ararken, ikinci kademe öğrencilerimiz de “Yapay zekâ mı yoksa insan beynimi?, Robotlar ülkeleri yönetebilir mi?” gibi merak edilen sorulara cevap aradı.

Öğrenciler tef çalarak ritim tuttu

Her yıl farklı sanatsal çalışmalara yer veren Marifet Okulu, resim, ebru, taş boyama, origami, quiling, kaligrafi, musiki, tiyatro, filografi, mandala ve benzeri faaliyetlerle öğrencileri yetkinleştiriyor. Bu haftaki sanat çalışmalardan musiki kapsamında Hüseyin Süer rehberliğinde ortaokul grubu öğrencilerimiz, kulağa hitap eden aynı zamanda ses üzerine kurulmuş bir sanat olan tef çaldı. Ritim tutarak tef çalan öğrenciler eğlenceli vakit geçirdi.