İLKE ve Kurumlarında Bayram Sevinci Yaşandı

05 Haziran 2019

İLKE Derneği tarafından artık geleneksel hale gelen bayramlaşma töreni Ramazan Bayramında da icra edildi. İLKE’de gerçekleştirilen törende İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER), İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) topluluklarının yöneticileri, çalışanları ve gönüldaşları bir araya geldi.


YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Fatih Sağlam’ın okuduğu Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan toplantı, İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş’un selamlama ve tebrik konuşmasıyla devam etti. Şanver, konuşmasında içinde bulunduğumuz bugünlerin değerini anlamamız ve önemsememiz gerektiğine vurgu yaptı. Ardından İLKE Yürütme Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan ve İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güder birer konuşma yaptı.


Bayramlaşma törenine katılan gönüldaşların kendi hissiyatlarını paylaştıkları bir ortamda gerçekleşen bayramlaşma; paylaşmanın, kavuşmanın ve birlikteliğin imar edildiği bir ortamda gerçekleşti.


İLKE mensuplarının aileleriyle birlikte iştirak ettiği geleneksel bayramlaşma töreninde dağıtılan hediyeler ile çocukların da yüzü güldü. Birlikteliğin coşkulu bir şekilde gerçekleştiği bayramlaşma merasimi, Osman Yılmaz’ın yaptığı duanın ardından teşrik tekbirleri ile son buldu.