İnsan ve Toplum İlm-i Hâli ile Bireyler Uzun Bir Yolculuğa Çıkıyor!

28 Eylül 2021

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde gerçekleştirilen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programı, 2021 Güz Dönemi seminerlerine hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak başladı.


“Aile dünyaya açılan kapıdır” ilkesiyle katılımcılarında günün ve geleceğin dünyasına dair farkındalık geliştirmeyi hedefleyen programın önceki dönemlerde pandemi dolayısıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen seminerleri yeni dönem itibariyle hem çevrimiçi hem yüz yüze katılıma açık biçimde devam ediyor. 


Psk. Hatice Kübra Arslan Durna’nın sunumlarıyla on hafta boyunca her pazartesi 11.00’de gerçekleştirilecek olan "Aile İçi İletişim" seminerlerinin ilkinde güvenli ilişkinin temelleri konuşuldu. İlişki aşamalarının da ele alındığı derste ilişkinin sınavlarla dolu bir yol olduğu vurgusu yapıldı.


Göngören vaizesi Nimet Yılmaz’ın "Kulluk Bilinci ve İlmihal" dersleri on hafta boyunca sadece çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. İnteraktif biçimde sürdürülen derslerin ilkinde “Geleceği olumlu anlamda şekillendiren bir toplum olmak mümkün mü?” sorusu sorularak katılımcı görüşleri alındı. İdealizmden realizme yönelen bir ilmihal bilincinin sağladığı kazanımlara vurgu yapıldı. 


Kadıköy vaizesi Ayşe Nur Özkan’ın “Erdemli İnsan ve Aile” seminerleri 10 hafta boyunca her Çarşamba hem çevrimiçi hem yüz yüze olarak 11.00’de gerçekleştirilecektir. “Ruh aydınlanırsa evde uyum, dünyada barış meydana gelir” cümlesiyle kişisel tekâmüle vurgu yapan Özkan, insan tasavvuruna dair bilgiler verdi. 


Programın detaylarını incelemek için tıklayınız...