Keyif Alınarak İçselleştirilen Siyer Atölyesi Gerçekleştirildi

07 Ocak 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen “Siyer Öğretim Yöntemleri” atölyesi yurtiçi ve yurtdışında ilköğretimde görev alan 50 eğitimci ile gerçekleştirildi.


Atölye çalışmasında konuşmacı olan Emine Tuğba Demirci, öğretmenlerimize, öğrencilerin Allah Rasûlü’nün hayatından kendi hayatına çıkarımlarda bulunacağı, keyif alacağı, içselleştirebileceği bir ders ortamı sağlamasının gerekliliği üzerinde durdu. Siyer öğretiminin önemi ve gerekliliği üzerine vurgu yaparak farkındalık oluşturmasının önemine değindi. Ve bu farkındalık ile öğrencilerin siyer derslerinde ilgilerini çekecek yöntem ve teknikler sundu.


Demirci, atölye içeriğinde gelişim dönemlerine göre eğitim aşamalarını, kronolojik ve tematik eğitim yönteminin nasıl uygulandığını, “Narrative” eğitim yönteminin ne olduğunu sunarak örnek uygulamalar gerçekleştirdi.


Demirci, atölyenin son bölümünde ise online eğitimde kullanılacak dijital oyun siteleri ile kitap tavsiyelerinde bulundu.