Marifet Okulu Eğitim ve Etkinlikleriyle Devam Ediyor

08 Kasım 2019

Yeni sezon açılışını gerçekleştiren Marifet Okulu programı; “Kainat ve Ben”, “Suçlamak ve Savunmak” ve “Okçuluk” etkinlikleriyle bir haftayı daha geride bıraktı. 


Marifet Okulu lise birinci grubu bu hafta Efruze Esra Alptekin rehberliğinde kainat, insan, bilmece ve tanışma kavramlarını drama yöntemi ile ele aldı. Kainat ve insan arasındaki ortaklığının farkına varılması gerektiğini aktaran Alptekin, “Anlayabilmek için sorular sorulmalıdır. Ancak böyle tanışma ortamı yaratılabilir. Bu sebeple sorular sorarak birbirimizdeki ve yaşamımızdaki anlamı fark edebiliriz” dedi. 


Lise üçüncü aşama grubu ise Esad Ergen rehberliğinde farklı bakış açılarını ve eleştirel düşünme yöntemlerini ele alarak “Suçlamak ve Savunmak” konusunu işledi. Eleştirel düşünme yöntemlerinden bahseden Ergen, herhangi bir vakanın istasyon tedavisi ile suçlayıcı, savunucu ve tarafsız değerlendirmelerini açıkladı. 


Marifet Okulu ortaokul grupları ise “Okçuluk” etkinliğinde hem ok atmanın tarihini hem de önemini kavradı. Öğrenciler, ok atma heyecanı yaşarken hedefte beşte beş yapmak için yarıştı.