Marifet Okulu Etkinlikleri Devam Ediyor

03 Ocak 2019

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Marifet Okulu, etkinlikleri ile gençlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Öğrenciler dönem boyunca farklı etkinliklerle hem eğleniyor hem öğreniyor.

 

Öğrenciler bu hafta neler yaptı?

 

Lise ikinci aşama öğrenci grupları; makale, seminer ve sunumlarla geçen “Tevhid Mücadelesi” konusunun ardından “İslam Medeniyeti” konusuna geçiş yaparak İslam kültür ve medeniyetinin toplumlardaki yansımaları konusu ele aldı. Öğrenciler, Önder Akademi ve Fatih Sahn-ı Seman Medresesi’nde çalışmalar yapan İlim Yayma Cemiyeti’ni (İYC) ziyaret ederek medreseler ve yapıları hakkında bilgi aldı.

 

Ortaokul grupları, kendi aralarında grup çalışması yaparak tuvallere renk kattı. Rengârenk akrilik boyaların, ince ve kalın uçlu fırçaların kullanıldığı, birbirinden eğlenceli ve farklı düşünceler tuvaller üzerinde canlandırılarak özgün tablolar üretildi.


Ortaokul ve lise grupların ortak çalışması ile “Toplum ve Ben” konusu işlendi. Efruze Esra Alptekin rehberliğinde bireyden topluma geçişin felsefi aşamaları drama tekniğiyle canlandırıldı.