Marifet Okulu Hız kesmeden “Gençlik Seminerleri” ile devam etti

05 Kasım 2021

Pandemi sonrası yeni eğitim öğretim döneminde ilk kez sınıf ortamında bir araya gelen gençler aldıkları seminerler, katıldıkları atölyeler ve oynadıkları grup oyunlarıyla samimiyetlerini pekiştirdi.


Geçtiğimiz hafta bir araya gelen gruplar rehberleriyle birlikte geleneksel çay-açma kahvaltısının ardından olay yorum dersleri için sınıflarına geçti. Ortaokul grupları dünyadaki farklı örnekleriyle selam vermenin önemi ve bizim için selamın önemi üzerine etkinlik merkezli bir ders gerçekleştirdi. 


Lise grupları ise “Alem ve Ben” konusu bağlamında Galatasaray Üniversitesi Felsefe bölümünde yüksek lisans öğrencisi olan Mert Sönmez hocalarından insanın sorumluluğu üzerine seminer dersi aldılar. Öğrenciler, Sönmez ile insanın mesuliyetini anlamak için insanı alemden ayıran özelliğin ne olduğunu araştırdı. Bu araştırma sırasında Niyazi Mısri'den, Yunus Emre'den, Sadi Şirazi'den ilham aldıktan sonra insan-ı kâmil kimmiş sorusuna cevap verildi.


Ortaokul ve lise gruplarımız bu derslerle birlikte grup oyunlarıyla doyasıya eğlendiler. Gelecek hafta ise bambaşka bir macera gençleri bekliyor.