Marifet Okulu Modelleme Çalışmaları Devam Ediyor

03 Mart 2020

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır faaliyetleri süren Marifet Okulu programımızın modelleme çalışmaları devam ediyor. Marifet Okulu, YEKDER ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliği ile gerçekleştirilen modelleme çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’ye yayılarak yeni gençlere ulaşıyor.


YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörümüz Talha Boyalık ve İYC Genel Merkez yöneticileri Elazığ ve Adıyaman Şubesi’ni ziyaret ederek çalışmaları takip etti. Farklı kültürlerle Marifet Okulu’nu yaşamanın güzelliğine değinen Boyalık, “YEKDER ve İYC sayesinde Türkiye’nin farklı illerindeki marifetli gençlere ulaşmak ve bir araya gelmek çok güzel. Dün Elazığ bugün Adıyaman. Ülkemizin dört bir yanında Marifet Okulu çalışmasını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Birbirinden değerli gençlerle yıl boyunca her hafta sonu düzenli olarak aynı ortamda buluşmak beraber olmak paha biçilemez. Tanışıyoruz, öğreniyoruz ve eğleniyoruz. Geneli değerlendirdiğimizde sahih bilgilerle gelişiyoruz” ifadelerini kullandı. 


İYC ve YEKDER işbirliği ile tüm ülkeye yayılan Marifet Okulu çalışması, her sene eklenen il ve ilçelerle kapsamını büyüterek genişliyor.