Marifet Okulu Modelleme Çalışmaları İYC Şubeleri ile Devam Ediyor

09 Eylül 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde gerçekleştirilen “Marifet Okulu” programının tanıtım ve modelleme çalışmaları devam ediyor.


Temmuz ayında 26 İlim Yayma Cemiyeti (İYC) şubesinin katılımı ile gerçekleştirilen Marifet Okulu tanıtım ve modelleme çalışmalarının ikincisi 8 Eylül 2018 Cumartesi günü Eyüp’teki İYC Genel Merkezi’nde yapıldı. Kahvaltı ile başlayan programda YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk, YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, İYC Genel Müdür Yardımcısı Nurullah Şimşek, İYC Gençlik Çalışmaları Koordinatörü Yasir İbili ve katılımcı İYC şubelerinin temsilcileri hazır bulundu. 


Açılış konuşmasını yapan İYC Genel Müdür Yardımcısı Nurullah Şimşek, YEKDER tarafından gerçekleştirilecek modelleme çalışması ile birlikte bu sezon Marifet Okulu programını uygulamaya başlayacak olan 22 İYC şubesine programın hayırlı olması dileklerini iletti. YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, programın planlama, raporlama ve denetleme süreçleri üzerinde dururken, YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık ise programın detayları ve saha uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.


Bu sezonu Türkiye’nin dört bir yanında Marifet Okulu programını uygulamaya başlayacak İYC şubelerine yönelik modelleme çalışmaları devam edecek.