“Marifet Okulu” Programımızın Modelleme Çalışmaları İYC Şubeleri İle Sürüyor!

26 Temmuz 2018

Uzun yıllardır derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen ve bugüne kadar yüzlerce gencimizin katıldığı “Marifet Okulu” programının tanıtım ve modelleme çalışmaları devam ediyor.

2018-2019 eğitim-öğretim sezonu için “Marifet Okulu” programını modellemek isteyen İlim Yayma Cemiyeti (İYC) şubelerine yönelik tanıtım toplantısı, 26 İYC şubesinin iştirakiyle, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü Eyüp’teki İYC Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kahvaltı ile başlayan programda İYC Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Hızır Murat Köse ve YEKDER Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Öztürk’ün yanı sıra İLKE Derneği Mütevelli Heyeti Üyesi ve YEKDER Eski Başkanı Yusuf Alpaydın birer açılış konuşması yaptılar. 

Açılış konuşmalarının ardından YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, katılımcılara “Seyr-i Alem Düşünce Atölyesi”, “Devr-i Alem Gezi Atölyesi”, “Beceri Atölyesi”, “Ortaokul Program İçeriği” ve “Lise Program İçeriği” gibi başlıklar altında Marifet Okulu programının detaylarını aktardı. YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık ise programın modelleme ve uygulama süreçlerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.