Marifet Okulu Yeni Döneme Coşkulu Başladı

27 Ekim 2021

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine pandemi sonrası buluşmanın coşkusu ile başladı.


Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve aşama öğrencileri bir araya geldi. Marifet Okulu lider ve rehber öğretmenleri, öğrenci gruplarıyla gelenekselleştirilen çay ve açma eşliğinde kahvaltılarını gerçekleştirdi. Kahvaltının ardından YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Hamza Taha Baba selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Marifet Okulu faaliyetleri hakkında bilgi veren Baba, programın bir geleneği haline Osmanlı’daki akide şekeri ve akitleşmeyi aktardıktan sonra yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.


Öğrenciler tanışma oyunlarını oynadıktan sonra grup lider eşliğinde sınıflarına geçti. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler dönemin ilk gününü Fethipaşa Sosyal Tesisleri’nde geçirirken aşama öğrencileri ise YEKDER dernek merkezinde farklı etkinliklerle devam etti.


Ortaokul ve lise gruplarımız birçok sosyal ve sanatsal faaliyetlerin yanı sıra Olay-Yorum, Musiki, Oku-Yorum, Adab Sohbetleri, Alem ve Ben, Kainat Bir Bilmece Mi ve Okçuluk gibi çalışmalarda da bulundu.