Marifet Okulu'nda Eğitimler Drama ile Eğlenceli Hale Geliyor

11 Aralık 2019

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde eğitimleri devam eden Marifet Okulu programı kapsamında öğrenciler, eğitimlerini drama ile eğlenceli hale getirerek gerçekleştiriyor.


Oyunun sadece bir eğlence olmadığını belirten Marifet Okulu rehberlerinden Efruze Esra Alptekin, “Oyun aslında bize sorumluluklarımızı hatırlatır ve sorumluluklarımızı üstlenmemizin birlikte yaşadığımız topluma nasıl olumlu etki ettiğini fark ettirir” dedi. Eğitim içerikleri drama ile oyunlaştırılarak farklı bir alternatif eğitim yöntemi haline geldiğini ifade eden Alptekin, “Yaratıcı drama sadece bir oyun değildir. Çünkü bu etkinlikle oyuna değerler eğitimi ile yaklaşıp yaşatıp, öğrenmelerini de sağlamalıyız” dedi.


Ortaokul öğrencilerimiz yüksek enerjiyle sahada!


Bu hafta Üsküdar Meslek ve Teknik Lisesi halı sahasında birinci ve ikinci kademe Marifet Okulu ortaokul grubu öğrencilerimiz, kendi aralarında yaptıkları maç ile ter attılar.


Marifet Okulu rehberlerimiz ortaokul öğrencilerimizden dört takımlı bir grup oluşturarak maçı çoklu rekabete dönüştürdüler. Bu vesileyle öğrencilerimiz adil rekabeti, mağlubiyeti, hazmedebilmeyi, altından kalkamadıkları durumları küfür etmeden de çözebileceklerini rehberlerinin denetiminde yaşayarak öğrendiler.