Marifetli Öğrenciler Kış Kampında!

27 Ocak 2020

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde çalışmaları süren Marifet Okulu, etkinlikleri arasında bulunan “Kış Kampı” geleneğini beşinci yılında da devam ettirdi. 


Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber Marifetli Öğrencilerimiz, 20 Ocak 2020 tarihinde kız öğrenciler Kocaeli-İzmit’te kış kampını gerçekleştirirken erkek öğrenciler ise Gebze’de kamp yaptı. Gezilerin, doğa yürüyüşlerinin, sanatsal faaliyetlerin ve oyunların düzenlendiği kamplar dört gün sürdü.  Öğrencilerimiz, kampta öncelik manevi değerleri yaşatmak, birlikte olmanın güzelliğini fark ederek bilinçlenmeyi öğrendi. Birlikte kılınan namazları, sohbetler ve fikir mütalaaları takip etti. 


Birlik ve beraberlik içerisinde dolu dolu yarıyıl tatilinin keyfini çıkaran marifetli öğrencilerimiz, kamp boyunca düzenlenen oyun turnuvaları da kampa ayrı bir hava kattı. Geleneksel halat çekme, çuval yarışı, bilmecelerle öğren, okçuluk, çuval yarışı ve halı saha maçları her kampta olduğu gibi bu kampta da unutulmadı. Kitap okuma saatlerinden akşam sohbetlerine ve marş gecesine kadar her anı verimli ve keyifli olan kampın sonunda öğrenciler, ikinci döneme güçlü bir motivasyonla hazırlandı.