Marifetli Öğrencilerden Coşkulu Kapanış Programı

07 Mayıs 2019

Bir yıl boyunca yapılan yoğun çalışmaların ardından gençlerin sahne aldığı ve kendilerini ifade etme imkânı bulduğu beşinci yıl kapanış programı, 4 Mayıs 2019 tarihinde Üsküdar Gençlik Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.


2018-2019 Marifet Okulu eğitim dönemi kapanış programı Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ve Gençlik Eğitimleri Komisyonu Koordinatörü Talha Boyalık’ın selamlama konuşmaları ile başladı. Marifet Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan tanıtım filminin ardından Hüseyin Sürer öncülüğünde ortaokul kız gruplarının ritim icrasıyla devam etti. Program lise erkek gruplarınca espirili bir üslupla sahnelenen “Taş Devri” oyunu, katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Programda ayrıca Marifet Okulu kız ve erkek gruplarının komedi türünde hazırladıkları hikâye anlatımı ve skeçlerin yanı sıra iki ayrı kısa filmin gösterimi de yapıldı.


Ortaokul Musiki Korosu’nun ilahi ve ezgileriyle devam eden program, tüm öğrenci ve hocaların Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Şarkımız’ marşını söylemesiyle sona erdi. Çıkarılan Genç YEKDER Dergisi program sonunda katılımcılara dağıtıldı.