Marifetli Şefler Mutfakta!

01 Ocak 2022

Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde eğitimlerine devam eden Marifet Okulu çalışması en coşkulu haftalardan birini daha tamamladı.


Ortaokul öğrencilerinin gündeminde şükür konusu, “Gençler, ne için şükrederiz, şükür nasıl olur?" gibi sorular üzerinde gruplarıyla konuştu. "Marifetli Şef" etkinliği kapsamında en güzel pastayı kim yapar diyerek, gruplarıyla hazırladıkları pastaları jürinin karşısında sundu. Yemek için olmazsa olmazın bereket, lezzet ve paylaşma amacı olduğunu keşfeden gençler, birbirinden güzel sunum gerçekleştirdi.


Lise gruplarının gündeminde ise "Toplam ve Ben" temasında hayal ettikleri toplum vardı. İnsanın toplumdaki yeri ve toplumu oluşturan yapıları tarşışan gençler ideoloji, kültür, sosyal yapılar gibi temel kavramlar ekseninde tekeffür ettiler. Dersin akabinde  Drama atölyesinde Efruze Hocaları ile bir araya gelen gençler insanların birbirini tanıması ve toplumdaki basmakalıp hataları keyifli oyunlarla irdeledi. Bununla birlikte bireylerin toplumla ilişkisini hikaye ve oyunlarla ele aldı.