Mukabele Programımız Hatim Duasıyla Sona Erdi

12 Mayıs 2021

Geldin geri gider misin?

Elveda ya şehr-i Ramazan,

Bizi garip eder misin?

Elveda ya şehr-i Ramazan….

                         Abdü’l Ehâd Nûrî


İslam dünyasında 14 asırdır süren mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz mukabele programı, bugün yapılan hatim duasıyla nihayete erdi.  


YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde Ramazan ayına özel olarak her yıl düzenlenen mukabele programı, bu yıl da devam eden pandemi nedeniyle çevirici olarak yapıldı.


Program tanıtımının ardından yoğun ilgi görerek binden fazla başvurunun yapıldığı mukabele çalışması, Şaziye Özkan ve Büşra Yılmaz tarafından yapılan Kur’ân-ı Kerim tilavetinin devamında 30 gün boyunca farklı konu ve konuklarla gerçekleştirildi. 


Programın kapanışında Henim Demirhan’ın yaptığı hatim duasının devamında programda yer alan hocaların görüş ve temennileri alındı. Katılımcıların da memnuniyetlerini dile getirdiği programda Ramazan ayı, Kudüs’te yaşanan olaylar nedeniyle buruk bir vedayla uğurlandı.  


Mukabele Vakti programına katkı sağlayan başta Şaziye Özkan ve Büşra Yılmaz olmak üzere muhterem hocalarımıza; 30 gün boyunca ilgi ve dikkatle programı takip eden kıymetli katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.