Öğretmenlere Yönelik Ailede Din Eğitimi Atölye Çalışması Başladı!

13 Haziran 2020

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde ebeveynlerin çocuklarının inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine yönelik nitelikli katkı sağlanması adına geliştirilen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP), Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin talebi üzerine düzenlenen atölye çalışması başladı.


Uzun yıllardır derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen ve bugüne kadar yüzlerce ebeveynin katıldığı ADEP, çalışmaları devam ederken aynı zamanda farklı kurum ve kuruluşlarda da modellenmekte. Son dönemde yaşanan pandemi salgınıyla beraber programa ilgi arttı. Bu kapsamda Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmenlerin talebi doğrultusunda ADEP atölye çalışması programı düzenlendi. Üç haftadan oluşan programın ilki 12 Haziran 2020 Cuma günü online olarak gerçekleştirildi.


29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça tarafından gerçekleştirilen atölye çalışması, öğretmenlere uygun biçimde revize edilerek sunulmaya başladı. Dört konu etrafında gerçekleştirilen atölye çalışmasının ilkinde farklı dinlerdeki “Aile” tanımlaması üzerinde duruldu. “Evliliğin gayesi nedir?” sorusuna cevap aranarak Kur’an’da geçen kıssalardaki ebeveyn-çocuk ilişki modellerine vurgu yapıldı. Çeşitli kaynaklardan okuma tavsiyelerine de yer verilen atölye de interaktif şekilde sürdü.


Üç hafta boyunca her Perşembe devam edecek olan çalışmaya farklı okullardan gelen talepler, ayrı programlar içerisinde değerlendirilecektir.