Okul Öncesi Din Eğitiminde Materyal ve Oyun Atölyesi Gerçekleştirildi

15 Ocak 2021

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen Din Eğitiminde Materyal ve Oyun atölyesi yurtiçi ve yurtdışında okul öncesinde görev alan eğitimcilerle gerçekleştirildi.


Safiye Nuran Göktepe’nin konuşmacı olduğu atölye programında öğretmenlerimize, iyi bir öğretim materyalinin taşıması gereken özelliklerden bahsederek öğretimde materyal ve oyun ilişkisinin nasıl olması gerektiğinden bahsetti. Okul öncesi dönemde kuklaların, ahşap materyallerin, çalışma sayfalarının, keçe materyallerin, panoların ve üç boyutlu materyallerin önemine değinerek materyal çeşitlerini uygulamalı bir şekilde gösterdi. Yapılan etkinliklerde amacın gerçekleştirilmesine ve öğrenci katılımına dikkat çekti.


Göktepe, oyunun okul öncesindeki önemine değinerek oyun seçerken ve uygularken nelere dikkat edileceğini söyleyerek örnek uygulamalar gerçekleştirdi. 


Göktepe, atölyenin son bölümünde ise online eğitimde kullanılacak dijital oyun, görsel arama ve font sitesi tavsiyelerinde bulundu.