Oyunlar ve Etkinlikler Kitabımızın Atölye Çalışmasına İlgi Yoğun!

31 Ocak 2020

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde hazırlanarak yayımlanan ve ikinci baskısı çıkarılan “Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler” kitabının atölye çalışmaları devam ediyor. 30 Ocak 2020 Perşembe günü dernek merkezinde gerçekleştirilen atölye çalışmasında ilköğretim ve anaokulu öğreticileri tarafından yoğun ilgi gördü. 


Kitabı hazırlayan Çocuk Eğitimleri Koordinatörü Ayşe Öztürk ve Çocuk Eğitimleri Komisyonu Üyeleri Ruşen Yavuz ve Tülin Öztürk tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmasında uygulamalı örnekler verildi. Katılım sağlayan öğreticiler, Kur’an-ı Kerim’in öğretim yöntemleri ve etkili doğru teknikler hakkında bilgi aldı. Ayrıca kitapta yer alan oyun ve etkinliklerden bir kısmı öğreticilerin aktif katılımıyla uygulamalı olarak gösterildi. 


Atölye programı çerçevesinde katılımcılara, gerek güncel oyunlar, gerekse geleneksel oyunların din eğitimine nasıl dönüştürülebileceği hususunda farklı bakış açısı kazandırılmaya çalışılırken aynı zamanda Kur'an-ı Kerim öğretiminde yaygın olan hatalara dikkat çekilerek çözüm yolları sunuldu.


Atölye çalışmasına farklı şehir ve kurumlardan katılan 70’e yakın öğreticinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.