Ramazan Konuşmaları Bu Yıl "Namaz" Temasıyla Gerçekleştirildi

16 Mayıs 2021

Ramazan ayı boyunca farklı konu ve konukların katılımı ile namazın ilim, kültür, mimari, musiki, edebiyat ve toplumsal yaşamdaki yansımalarıyla ele aldığımız “Ramazan Konuşmaları” programımız, hafta içi her gün YEKDER YouTube kanalında yayınlanarak tamamlandı.


YEKDER’in bu yıl başlattığı “Ramazan Konuşmaları” programının ilk teması “Namaz” oldu. Ramazan ayı çerçevesinde Ramazan’a ve namaza dair bir sohbet şeklinde gerçekleştirilen program, hafta içi her gün saat 19:00’da YEKDER’in YouTube kanalında yayınlandı. Alana dair önemli isimlerin yer aldığı program, izleyicilerinde yoğun ilgilisini gördü. 


Namazın ilim, kültür, mimari, musiki, edebiyat ve toplumsal yaşamdaki yansımalarıyla ele alındığı programda Ömer Türker, Emine Keskiner, Bekir Çetintaş, Halit Bekiroğlu, Mustafa Gündüz, Ramazan Kayan, Abdülbaki Kömür, Kurra Hafız İbrahim Yıldırım, Erkan Aydın, Mustafa Sürün, Abdullah Yıldız, Selman Benlioğlu, Abdülkadir Macit, Veysel Kafalı, M. Şimşek Deniz, Celaleddin Çelik, Kerem Gümüş, Erkan Aydın, Kerim Öztürk, Dursun Ali Tökel ve Hüseyin Oruç gibi birçok akademisyen, eğitimci, ilahiyatçı, aktivist ve yazar yer aldı.


Programa iştirak eden tüm hocalarımıza ve ekranları başında bizleri yalnız bırakmayarak yayınlarımızı takip eden tüm izleyicilerimize teşekkür ederiz. 


Önümüzdeki yıl yeni bir temayla gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz Ramazan Konuşmaları'nda buluşmak dileğiyle...


Gerçekleştirilen yayınlarımızı YEKDER YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.