WONDER, Eğitimci Geliştirme Programımıza İştirak Ediyor!

26 Temmuz 2018

Din eğitimi alanındaki çalışmaların kalitesini arttırmaya yönelik olarak hazırladığımız ve bugüne kadar pek çok kişi ve kuruma katkı sunan “Eğitimci Geliştirme Programı” EGP’nin bu ayki katılımcıları, Uluslararası Üniversite ve Öğrenci Aktiviteleri Destekleme Derneği (WONDER).


28 Şubat sürecinde yaşanan katsayı sorunu sebebiyle eğitimlerine Avusturya’da devam eden üniversite öğrencileri tarafından Viyana'da kurulan WONDER, son yıllarda Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik sürdürülen din eğitimlerine de katkı sunuyor. Söz konusu eğitimlerin kalitesini arttırmak amacıyla YEKDER ve WONDER işbirliği ile düzenlenen bir haftalık program kapsamında, WONDER eğitimcileri, derneğimizde gerçekleştirilen EGP eğitimlerine katılıyor.


Program kapsamında “Tashih-i Huruf” dersleri Ali Bayram, “Ses Temelli Elif Ba İle Cüz Öğretimi ve Kur'an-ı Kerim Öğretim Yöntem ve Teknikleri” oturumları Ayşe Öztürk ve Ruşen Yavuz, “Siyer Öğretim Yöntemleri” ise Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilal Yorulmaz tarafından veriliyor.