YEKDER Ailede Din Eğitimi Programı, Diyanet Personellerine Modellendi!

13 Ocak 2020

İstanbul İl Müftülüğü, Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) işbirliği ile düzenlenen 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) modelleme çalışmaları, TDV KAGEM Beşiktaş Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.


YEKDER bünyesinde ebeveynlerin çocuklarına yönelik inanç, ibadet ve ahlak gelişimlerine dair yapabilecekleri çalışmalar konusunda uygulamalı bir eğitim olan ADEP’in modelleme çalışmaları yaygınlaştırılıyor. İstanbul İl Müftülüğü, YEKDER ve KAGEM’in ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen programda diyanet personellerinin yetkinleştirilmesi için 10 hafta boyunca eğitim seminerleri düzenlendi. Alanında uzman eğitimcilerin sunumuyla gerçekleştirilen programı, 17 katılımcı tamamladı. TDV KAGEM Beşiktaş merkezinde gerçekleştirilen sertifika törenine İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Ayşe Coşkun, TDV KAGEM İstanbul Şube Müdürü Ayşenur Kapusuz, YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür ve YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu Başkanı Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça ve iştirak etti.


Diyanet bünyesinde farklı ihtisas alanlarına sahip 17 katılımcı, öncelikle ADEP Eğitici Eğitimleri'ne sonra 10 Haftalık ADEP seminerlerine katılarak edindikleri bilgi ve yöntem ile programı farklı bölgelerde uygulama imkânına sahip olacaklar.


ADEP 2020 Bahar döneminde, yeni katılımcılarla devam edecek.