YEKDER Gençliği Şehitleri Andı

06 Mart 2020

Gelecek kuşakları yetiştirme sorumluluğundan hareketle altı yıldır Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde devam eden Marifet Okulu programında öğrencilerimiz, İdlib’de şehit düşen askerlerimizi andı. Öğrencilerimiz, fethin müjdelendiği sûre olan “Fetih Sûresi”ni okuyarak tüm şehitlerimiz için dua etti.


Gençlere yönelik 9 -12 kişilik gruplar halinde, rehberler eşliğinde sürdürülen ve iki yıl devam eden eğitim programı ile gençlerimizin şahsiyet gelişimini desteklemek, kişisel sosyal ve manevi gelişimlerine katkı sağlayan Marifet Okulu programında lise grubu öğrencilerimiz, bu hafta “Şubat Ayı Şehadet Ayı” konusunu ele aldı. Bu minvalde şehitlerin iyilik, doğruluk ve adalet için kendilerinden vazgeçtiklerini öğrendiler. "Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanmayın. Hayır, onlar Rableri katında diridirler, rızıklanmaktadırlar." (Bakara 154.) ayetine değinen rehber öğretmenler ve öğrencilerimiz konuyu bu kapsamda incelediler.


"Her Halde Şükür"


Marifet Okulu ortaokul öğrencilerimiz ise adap sohbeti dersinde  “Her halde her hale şükür" konusunu işledi. Rehber öğretmenlerin hazırlamış olduğu ders sonu etkinliği ile şükür çeşitlerini öğrendiler. Nimetlerin çeşit çeşit olduğu gibi şükrün de çeşit çeşit olduğunu öğrenerek dil, kalp ve fiil ile şükrü fark etmiş oldular.