YEKDER Marifet Okulu Modelleme Çalışmaları Kapsamında İYC’nin 26 Farklı İlinden 110 Rehber ve Asistan Eğitim Gördü!

21 Ekim 2018

Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER) bünyesinde gerçekleştirilen “Marifet Okulu” programının modelleme çalışmaları, İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Rehber Eğitim Programı ile 26 farklı ilden 110 rehber ve asistanın katılımıyla Başakşehir Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Yurdu’nda gerçekleşti.


Marifet Okulu Rehber Eğitim Programı ile 26 farklı ilden 110 rehber ve asistanın katılımıyla gerçekleştirilen dört günlük eğitim programı 18 Ekim Perşembe günü başlayarak 21 Ekim 2018 Pazar günü sonlandı. Programın birinci gününde YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörü Talha Boyalık, gelen katılımcılarla tanışarak “Marifet Okulu nedir?” tanıtımını yaptı. Programın ikinci gününde Marifet Okulu modelleme çalışmaları kapsamında İYC Genel Müdür Yardımcısı Nurullah Şimşek’in açılış konuşmasının ardından YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür’ün “İmam Hatip Neslinde İz Bırakan Öğretmenler” kitabı hakkında bilgi verdi. Programın üçüncü gününde “Biz ne yapıyoruz?, ve “Sınıf içi iletişim ve örnek ders sunumu” konu başlıklarını açıklayan Boyalık, ardından YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatör Yardımcısı Esra Akdoğan ile “Her yaşa oyun”, YEKDER Marifet Okulu Drama Öğreticisi Efruze Esra Alptekin “Değerler eğitiminde oyun kullanımı” eğitimlerini gerçekleştirdi.


Programın son gününde Boyalık, “Olay yorum dersi” eğitimini vererek Marifet Okulu modelleme çalışması kapsamında 26 farklı ilden gelen 110 rehber ve asistanlara teşekkürlerini sunarak programın hayırlara vesilesi olması temennisinde bulundu.