YEKDER Modelleme Çalışmaları Kapsamında İYC Kars Şubesi’ni Ziyaret Ettik

21 Aralık 2019

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde beş yıldır faaliyetleri süren Marifet Okulu programımızın modelleme çalışmaları devam ediyor. Marifet Okulu, YEKDER ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliği ile gerçekleştirilen modelleme çalışmaları kapsamında tüm Türkiye’ye yayılarak yeni gençlere ulaşıyor.


YEKDER Gençlik Eğitimleri Koordinatörümüz Talha Boyalık ve İYC Genel Merkez yöneticileri Kars Şubesi’ni ziyaret ederek çalışmaları takip etti. İYC Kars Şubesi’nde bu yıl başlatılan Marifet Okulu modelleme çalışması kapsamında bölgeyi ziyaret eden Boyalık, İYC Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, Marifet Okulu Kars Şube Koordinatörü ve rehber hocalarla beraber modelleme çalışmalarına katıldı. Kız ve erkek ortaokul gruplarının derslerine dâhil olan Boyalık; ders işleyişini, anlatım şekillerini ve yöntemlerinin ardından derslerde gerçekleştirilen etkinliklerin, verimliliklerini ve çalışmanın genel gidişatını gözlemledi. 


Programı tüm detaylarıyla kontrol eden Boyalık, “YEKDER’in geliştirdiği programın üç yıldır İYC ile beraber modelleyerek Marifet Okulu çalışmamızın kısa süre içerisinde 40 şube ile 1500 civarında öğrenciye ulaşması ve Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna birçok ilde uygulanıyor olması bizi ziyadesiyle memnun etti” dedi.